Kooperatifimizin kıymetli üyeleri,

Malum bu tarz işlerin gelmişine geçmişine küfrederek başlamak gerekiyor ama böyle yapınca da ajansların iş bilmez avukatlarıyla seviyeli bir ilişki içine giriyorsunuz bu yüzden biz küfür etmeden, dişlerimizi sıkarak derdimizi anlatmaya çalışalım.

Hadi başlayalım,

Önce M.A.R.K.A. adlı ajans 10 yıl önce Adios demiş, sonra Alamet denilen ajansımsı o muhteşeeeeeeem yaratıcılığını kullanmış ve tekrar Adios demiş. 10 yıl sonra.

Şimdi size bir test yapacağım, aşağıdaki iki resim arasındaki yedi farkı bulun.

blank

Shop&Fly’ın reklamındaki şapkalı gözlüklü üçlü size de çok tanıdık geldi değil mi? Sanki Adios reklamından fırlamış gibiler. Aaaaa? Nasıl olur ya? Aaa aaaaaaa? E aynı fikir ama aaaaa? A çok acayip aaaa? diye şaşıranlar varsa şaşırmasın, bu sektörün gerçeği bu dostlar. 7 senedir hem burada hem de twitter hatta ve hatta linkedin’de dilimde tüy bitti. 😉

Aidos reklamının üzerinden tam 10 sene geçmiş, nasıl olsa kimse hatırlamaz diye düşünülmüş olsa gerek ki aynı sektörde yer alan ve aynı işi yapan diğer marka cukkalamış fikri. İkisi de seyahat kartı. İkisi de aktif kulanılıyor.

blank

Adios reklamını unuttular herhalde desek, o da pek mümkün değil çünkü reklam bir döneme damgasını vuran reklamlar listesinde de var. Hem tüketici unutmamış, reklamcı nasıl unutur değil mi?

blank

O zaman buradan ben de kendilerine; “çalıyos, çırpıyos, reklam yapıyos, Adios” diyorum…

Hayırlı işler, bol güneşler!

Beni şuralarda bulabilirsiniz:

Senior Linkedin

Senior Twitter

 

Leave a Reply