Adam Akıllı Oturun Gençler! #bacaklarınıtopla / En Desteklenesi Sosyal Medya Kampanyası

blank
blank

Bacaklarını Topla Sosyal Medya Kampanyası

Sonuna kadar destekliyorum!

Sadece kadınların değil hepimizin çektiği sıkıntıdır bu. Yeni nesil barzoluk. Toplu taşıma araçlarına sirayet eden ahlaksızlık. Edepsizlik, nasıl oturulacağını bilemeyişlik, çirkinlik. #yerimiişgaletme ve #bacaklarınıtopla hashtag’i ile sosyal medyada başlayan bu kampanyayı canı gönülden destekliyorum. Hemcinslerimin yaptığı bu denyoluk akıl alır şey değil gerçekten. Otururken bir jimnastikçi edasıyla açılan o bacakların acilen toplanması lazım! Seviyesizlik, densizlik, kendini bilmezlik, terbiyesizlik!

Bu konu hakkında kamu spotları çekilmeli. Devlet politikası haline getirilmeli. Denyolar eğitilmeli, şuursuzlar bilinçlendirilmeli. Bu hayvanlar ıslah edilmeli. Uğraşılmalı, didinilmeli!

Hayır iç çamaşırınız mı rahat değil kardeşlerim? Araya kaçan bir şeyler mi var? Madem rahat edemiyorsunuz giymeyiniz, hanımlarımızı rahatsız etmeyiniz!

Dipnot: Hunharca paylaşalım lütfen. Elimizden geldiğince yayarak destek olalım. Hatta bu duruma sessiz kalmayarak yapan densizleri gözaltına bile aldırabilirsiniz. 

(Sen desteklemezsen ben desteklemezsem nasıl biter bu terbiyesizlikler!)

BlbZTmuCYAEThkv

Leave a Reply

7 comments

 1. blank

  melek

  kesinlikle ve kesinlikle mağduruz, dediğin gibi devlet bu konuya el atmalı bu nedir yaaaa

 2. blank
 3. blank

  Bünyat

  Yalnızca kadınları değil herkesi rahatsız ediyorlar . Ben erkek olduğumdan en azından dizimle itebiliyorum ama çoğu anlamıyor . Şehri yaratıklar bastı .

 4. blank

  melisa

  Sizi ne kadar tebrik etsem azdır. Hakkımızda kısmınızı da okudum ve gerçekten samimi buldum. Ticari kaygılarınız olmadığı çok ortada ve rahatça yazıp paylaşabiliyorsunuz. Böyle bir konuya da açıklık getirmeniz beni ayrıca mutlu etti, bir iletişim öğrencisi olarak ben de bu paltform altında yazmayı istiyorum. Farkındalığınız için çok teşekkürler.

 5. blank

  fikircoknet

  Güzel yorumlarınız için biz teşekkür eder, en kısa zamanda sizi de aramızda görmeyi umut ederiz. Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi, hiçbir baskı altında kalmadan, dilediğiniz gibi Fikircok.net çatısı altında rahatça ifade edebilirsiniz. Saygılarımızla.

 6. blank

  erkişi

  olay çok basit dikenli dizlik giyip bu insanları takip edip özellikle yanlarına oturarak bacaklarını açmalarını bekleyeceğiz ulan bende erkeğim bazen 1,5 saatlik şehirler arası yolculukta boş bitek bayan yanı oluyor ona dahi izin alıyorum bi mahsuru varmı şeklinde toplu taşımada siz düşünün en korktuğum şeyde şu bazen tıkış tıkış oluyor otobüsler mecburen bir bayana değiyoruz tabiki o anlamda değil fakat o kişinin yanlış anlaması işte beni o otobüüsten inene dek korku kaplıyor fakat canlı bir fordlama görmek isterim açıkcası o kişinin arkasına yapışırım direk bizimde eşimiz kızımız var kardeşim bunları gördükçe insanda doğal olarak sinirleniyor tabiki fakat bayanların ne çektiğini bir erkek olarak ben çok iyi biliyorum saçlarım uzun daha ne diyim laf atanmı dersiniz otobüste yer verenmi 🙂 saygılarımla

 7. blank

  Alper

  Paylaşabildiğiniz kadar paylaşın ki insanlar konuşurken bu çakallar da duysun ve yaptıklarının yanlış bir şey olduğunu anlasınlar. Arkadaşınızla bu tip bir durumda seyahat ederken lafı çevirin, doğrudan olmasa da “şöyle bir kampanya var biliyor musun ne kadar bilinçsiz toplumda yaşamayı bilmeyen şehir nedir bilmeyen insanlar var…vb” diye ayıplayın. Ayıplayın ki utanılası bir şey olduğunu anlasınlar ki azalsınlar. Azalarak bitsinler.