Altyapının ve Hizmet Desteğinin Marka Değerine Katkısı

blank

Bu platformun yaklaşık olarak ne kadardır ayakta olduğunu biliyor musunuz? Samimi ve bir o kadar da sahiplenen bir kitleyle bir arada olan fikircok.net, 3 yıldır ayakta sapasağlam duruyor. Gerek yazılarıyla içerik kazandıran, gerek altyapısal çalışmalarıyla işlevsel olarak değer katan bir de ekibimiz bulunmakta.

Bu konuda fikircok.net’e hosting hizmeti noktasında desteğinden dolayı Radore’ye çok teşekkür ederiz. Hem fikircok.net ekibine  hem de fikircok.net takipçilerine şu ana kadar hiç bir aksama olmadan hizmet vermeye devam ediyorlar. Radore’den hizmet alıyorsanız, sorunuz ya da danışmak istediğiniz bir konu olduğunda 7/24 muhatap bulabilirsiniz. Vermiş oldukları destek çok kaliteli ve yeterli düzeyde.

Bizi takip eden ve fikircok.net’e değer katan herkesin ellerine hatta klavyesine sağlık ve tabiki doğruluğun peşinde olan ve bu yolda ilerleyenlere destek olan koca yürekler.. Çok teşekkür ederiz hepinize.

fikircoknet-radore

Konu çok garip başladı nereye gidiyor acaba? Konu aslında çok basit ama önemli. “Altyapının ve teknik desteğin” ürünün veya hizmetin marka değerine katkısı diyebiliriz.

Sizde bilirsiniz, bundan 16 yıl önce internetin yavaş yavaş yayılmaya başladığı dönemler. Özellikle hatırlarım çevirmeli bağlantının olduğu zamanları. “146” numarasını arardık. 🙂 İnternet kullanımının hızla yayılmaya başladığında insanlar kişisel bloglarını, şirketlerin internet sitelerini hatta cloud sistemlerini kurmaya başladılar. Özellikle bilinen hizmetler arasındaki Yahoo, Google, MSN, Hotmail hatta Facebook. Bunların yanında internet üzerinde bulunan küçük platformların en büyük sıkıntısı kendi sunucu altyapıları olmadığından başkalarına güvenmek zorunda kaldıkları. İlla ki karşılaşmışsınızdır veya düşünmüşsünüzdür. Bir internet sitesi açmayı düşünüyorum acaba kimle çalışabilirim? Acaba güvenlik konusunda da kimi önerebilirsiniz?

fikircoknet-internet-social

Aslında hep soruyoruz bunları. İnce eleyip sık dokunacak bir konu. Özellikle bu teknoloji devrinde verilerin güvenliği ve verilerin anlam kazanmasındaki hızı çok önemli. Elinde çok büyük bir veri olsa ve bu verilerin analizinde hatta sentezinde hız konusunda kaybın varsa müşteri anlamında da kaybın oluşacaktır. Kaçınılmaz olarak. Veya insanlar sizi hosting, domain, colocation, cloud, CDN gibi konulardaki eksikliklerinizden dolayı tercih bile etmeyecektir. Önemli bir konu gerçekten. Taviz vermemeniz gerekir. Diyelim ki, bir aksaklık oldu veya bir konuda acil bir durumda destek almanız gerekiyor. Bu konularda da teknik olarak destek almanız hizmet veren açısından önemli bir prestij konusu. Bir ürünün desteği varsa o konuda hiç bir sıkıntınız yok demektir.

radore-hk

Bu konuda fikircok.net’e hosting hizmeti noktasında desteğini ve hizmetini hiç esirgemeyen radore.com’a da çok teşekkür ederiz. Hem fikircok.net ekibine olan hem de fikircok.net takipçilerine olan hizmetinde şuana kadar hiç bir aksama olmadan hizmet vermeye devam ediyorlar. Radore’den aldığınız hizmette gerek problemleriniz olsun gerekse sorularınız bunlara verilen destek çok kaliteli ve yeterli düzeyde.

Can Safir bir yazısında söylemişti: Marifet iltifata tabiidir!

Gerçekten işini iyi yapanları göstermeye, kötü yapanları da eleştirmeye sonuna kadar varım.

radore

Radore’yi henüz tanımayanlar için kısaca biraz bilgi verelim:

Radore Hakkında

Bireysel ve kurumsal web hosting hizmeti üretmek amacıyla 2004 yılında Zeki Kubilay Akyol tarafından kurulan Radore Veri Merkezi Hizmetleri A.Ş. ilk veri merkezi yatırımını 2005 yılında gerçekleştirdi ve aynı yıl Telekomünikasyon Kurumu tarafından İnternet Servis Sağlayıcı olarak yetkilendirildi. “Uptime Experts” sloganı ile güvenilir ve kesintisiz hizmeti ilke edinen Radore, Deloitte Teknoloji Fast 50 2012-2013-2014-2015 sonuçlarına göre arka arkaya dört yıl “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Veri Merkezi” unvanını aldı. 2014 yılında Doğuş SK Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (DGSK) ve İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (İş Girişim) ile büyümesini sürdüren Radore, MetroCity AVM’de, toplamda 2.500 m² büyüklüğündeki 10.000 sunucu kapasiteli üçüncü nesil veri merkezi yatırımını 2015 yılında tamamladı. 2015 yılında Selçuk Saraç ortaklığı ile sektördeki lider veri merkezi konumunu güçlendiren Radore, %100 fiziki güvenlik, kesintisiz internet erişimi, enerji ve iklimlendirmedeki en ileri teknolojisi ve deneyimli teknik ekibi ile müşterilerine 7/24 hizmet sunuyor. Bugün kamu ve özel sektör kuruluşlarına ait ve kritik önem taşıyan binlerce uygulama Radore Veri Merkezi’nde korunuyor. 10 yılı aşkın tecrübesi ve tam yedekli altyapısı ile Radore, SLA şartları dâhilinde müşterilerine %99,99 oranında “uptime” garantisi sunuyor. https://radore.com/

Leave a Reply

2 comments

 1. blank

  Radore ile çalışmak gerçekten bir ayrıcalık. Çünkü kaliteli bir hizmet veriyor.

  -1
 2. blank

  Keynote

  Fikircoknet ve Radore isimleri birbirine çok yakışmış. İkisi de vizyoner, genç ve heyecanlı markalar. Tebrikler.

  ps: bu bir reklam yorumu değildir.