Bu marka daha önce, izlediğimiz reklamın sahibinin o marka olduğunu tahmin etmemizi sağlamıştı. Hoş, doğru tahmin edemeyenler olmuştu ama “özgüven” bazen bir kampanyanın yürümesi için tek başına yetemez miydi ?

Özgüven bazen fazla olabiliyor. Buradan, fazla özgüvenin iyi olmadığı çıkarılmasın. Bu yazı bundan bahsetmiyor. Bundan bahsetmiyor oluşum fikirlerimin bekası ve okuyacaklarınızın anlamlandırılması için önemli.

Dozunun fazlasının alınması durumunda, izlerken “Haydaaa ne oluyoruz abi” dedirtebiliyorken,  “ohaa ciddi misiniz, o kadar net ha?” diye sordurtacak kadar şaşırtabiliyor aynı zamanda.

Gerçi bir mesajın netlik seviyesi ile zeka seviyesi doğru orantılı olduğundan ötürü… E süper 🙂

Dozdan bahsettim. İki farklı dozaj;

Birisi verilen mesajın tonunun dozajı, aslında şiddeti. Diğeri ise mevzu bahis işin cesurluk seviyesi.

Şimdi;

Bahsettiğim kampanya siyasi mesajlar içeren bir iş değil. Asla değil. Öncelikle bundan emin olalım, olmalıyız.

Çünkü gerçekten değil.

Öyle görünse bile.

Bir reklam düşünün, tüm metin hepimizin, aslında çoğumuzun ortak noktada buluştuğu fikirlerin kesişiminden bir dikenler tüy tüy durumu yaratıyor. İzlerken şöyle konuşabilirsiniz kendi kendinize;

“Lan, çok normal bu duyduklarım. Bu kadar yoğun hissedilmemesi gereken cümleler bunlar. Bunlar olması gerekenler. Bize ne oluyor allah aşkına?”

Tam da bu! İşte tam bu yüzden bu kampanya harika.

Ne güzel, reklamı sanat görenler var.

Unutmadan, kullanılan müziğin rahatlatıcı, sakin ve biraz neşeli havasına ayrıca değinmek istiyorum. Seçim çok başarılı çünkü bu parça, reklamın aslında içerdiği sertliği fevkalade yumuşatıvermiş.

Anadolu insanının yoğun kullanımı, insana insanlığın doğallığını, saflığını, değerini hatırlatıyor.

Gülümsüyorsunuz. Üzülüyorsunuz. Öyle işte.

#AncaBeraber çok iyi. Çünkü anca beraber.

Eh artık isim veriyorum. Evet nihayet 🙂

Olması gerekenleri, normalleri duydukça, yoğun hislere kapılmaya başladığımızı fark ettiren herkese teşekkürler. Bu, “Aa insanmışız biz” demek gibi.

Filli Boya’yı ve tüm yaratıcı ekibi içtenlikle kutlarım.

Teaser’lar;

Filmin Tamamı;

blank

 

Leave a Reply

2 comments

  1. blank

    Eğitim ve iletişim eğitimlerini beraber almış bir insan olarak tek diyebileceğim okullarda izletilmesi, toplumsal ve tinsel incelemesinin yapılarak akademik listelere eklenmesi gereken bir yapım.

    Seride kullanılan müzik ise, bir köy evinde kadife ile kaplanmış sedirde kaykılma tadı veriyor. Harika!