Aşkını Yaşa, Sevgini Paylaş / İzmir’den Etkileyici Bir Sevgililer Günü Kampanyası

blank
blank

Fikirçok.net olarak yerel yaratıcılıkları oldukça önemsediğimizi ve yerelden gelen işleri paylaşmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isteriz. Bu sefer ise karşınıza, İzmir’de faaliyet gösteren yaratıcı ajans US Brainworks‘ün sevgililer günü için hazırladığı ve oldukça ilgi çeken bir kampanya olan ‘Aşkını Yaşa’ ile çıkıyoruz. US Brainworks’ün müşterileri Magnesia AVM ve Bisquitte için ortaklaşa gerçekleştirdiği “Aşkını yaşa, sevgini paylaş” kampanyası Venedik tatili ve sürpriz hediyeleri ile sona erdi.

Bir zamanların efsane reklamcısı Eli Acıman gibi çalıştığı markaları birbiri ile işbirliği içersine sokan reklamcılardan Umut Saçan’ın fikri, yerel pazarlama stratejisine iyi blr örnek sunuyor…

Yarışma, lokasyon ile sosyal medyanın paralel kullanıldığında nasıl olumlu sonuçlara eriştiğinin de açık ve net bir ifadesi. Bisquitte Facebook sayfası üzerinden yürütülen kampanyada Facebook hayran sayısı 2.000 kişi olan sayfa 16.000 etkin hayran sayısına ulaştı. Viral bir yarışma olma özelliğini taşıyan kampanya, marka bilinirliğini artıran etkin bir mecraya da dönüştü.

Gazete reklamları, radyo spotları, sosyal medya ve outdoor reklam aktiviteleri ile desteklenen yarışma; İtalyan konseptinin dev isimlerini de bir araya getirdi. Fiat araçların ve Vespa motorlarının da süslediği kampanyada, Magnesia AVM içindeki noktalara kurulan gondol konseptli stand önünde fotoğraf çekilen çiftler, fotoğraflarını www.askiniyasa.com adresinde paylaşıp Venedik tatili kazanma şansına sahip oldular. En çok beğeniyi alan fotoğrafın sahipleri tatile gitmeye hak kazandılar.

İstanbul dışında bu tarz işler pek mümkün olmasa da, US Brainworks yaptığı sıra dışı işlerle bu algıyı tersine çevirecek gibi. Kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Saygılarımızla,

1

magnesia1

bikeadv

Leave a Reply