blank

E hadi inşallah!

Bir süredir (başıma bir şey gelmeyecekse) işlerini pek beğenmediğim, hatta Lassa için yaptıkları Don Duran virali ile ümidi bayağı kestiğim Batesmotelpro’nun geçtiğimiz günlerde yayınladığı Dardanel Ton filmlerini oldukça beğendim. Çok yankı bulmadı, yüzbinler tarafından paylaşılmadı ama kaliteli, emek verilmiş bir iş olduğu kesin.

Hayır, kahkaha atmadım. Ancak prodüksiyonu takdire şayan ve 2 dakikalık olmasına rağmen sonuna kadar izlenen, “daha yok mu?”dedirten bir iş yaptıklarını düşünüyorum. Filmin ilk saniyelerinde “ulan bunlar hakikaten eski filmleri mi kurgulamış?” dedirtti ya, tebrikler bir kere daha.

Dardanel Ton ise ayrı bir teşekkürü hakediyor. Yıllardır bildiğinden şaşmayan ton ton ton Dardanel Ton, anneleri bıraktı, gençlere mi hitap ediyor? Öyle görünüyor. Bu yolda devam!

Evet, Batesmotelpro eskisi kadar güldürmüyor. Bunun sebebi internet aleminin “komedi” çıtasını fazla yükseltmesi midir, yoksa sansasyonel birçok reklam filminden sonra fazla tutucu davranmasından mıdır bilemeyiz. Ama tartışabiliriz J

Diğer iki film ise aşağıda. Tık tık.

Leave a Reply

1 comment

  1. blank

    berk

    Viral mi bunlar?