Bridgestone’dan Genç Yetenekler İçin Tasarım Yarışması

blank
blank

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Bridgestone, teknoloji ve tasarım aşkını Bridgestone Tasarım Yarışması ile gençlere aktarıyor. Genç yetenekleri akıllı telefonlar için lastik konseptli case (kılıf) tasarlamaya davet eden lider marka, finalistler için hazırladığı büyük ödüllerle yaratıcılığı canlı tutuyor.

Yarışmaya Bridgestone Facebook sayfasından bağlanıp mikrositeye giriş yapan kullanıcılar, akıllı telefonlar için tasarladıkları kılıf örneklerini siteye yüklüyor. Gönderilen tasarımlar, birbirinden önemli isimlerin oluşturduğu jüri tarafından değerlendirmeye alınıyor. Sezgin Akan, Elif Cığızoğlu, Mehmet Erzincan, Umut Eker, Sami Savatlı gibi ünlü tasarımcı, fotoğrafçı ve kreatif isimler ile Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış’ın yer aldığı büyük jüri geleceğin başarılı tasarımcılarını ortaya çıkarıp kariyerlerini desteklemeyi amaçlıyor.

13 Kasım’da yayına alınan yarışmaya gönderilen tasarımlar; estetik, özgünlük, işlevsellik, üretilebilirlik ve sürdürülebilirlik özelliklerine göre değerlendirmeye alınacak. Kazanan tasarımların sahipleri ise 18 Aralık’ta ilan edilecek. Birinci seçilen tasarımın sahibi MacBook Pro 13” Retina ve CS6 Adobe STD kazanırken; ikinci MacBook Air 11” ve CS6 Adobe STD; üçüncü MacBook Air 11”; dördüncü ise iPhone 5 sahibi olma şansı yakalayacak.

Leave a Reply