Canal Plus’ın ayısını görmeyen var mı? [Bunu yapanlar da insan]

blank

Yine hunharca eleştireceksiniz beni. Yine mi yabancı işleri övüyorsun diye üstüme geleceksiniz ama yok işte yok! Böyle iş, böyle ürün bu ülkede yok! (az da olsa iyi işimiz var, yakında onlara da sıra gelecek)

Bakın Turkcell’lioğulları reklamını hepimiz izledik değil mi? Para akıtmış sevgili Turkcell. Prodüksiyon kalitesine diyecek var mı? Yok! Fikir var mı? O da yok.

Yani reklamlarda ünlü kullanımını en iyi yapan ülke sıralaması yapsalar zirveye oynarız. Peki bunu yaratıcı bir şekilde yapan ülkeler sıralamasında? Yorum yok.

Son yılların en çok ödül kazanan reklamından bahsediyoruz arkadaşlar. Katıldığı festivallerin hiçbirinden eli boş dönmeyen, okullarda ders diye okutulacak nitelikte bir iş.

Ünlü yok, fikir var. Bir Turkcell, bir Ülker yahut farklı bir markamız tarafından yapılamayacak bir iş mi? Hayır. Para mı sorun olan? Değil. Yönetmen mi yok? Alası var. Sorun ne? Aptal markalar ve onların saçma sapan stratejileri yüzünden ‘ne kadar para kaldırsak kardır’ moduna geçmiş pek muhterem ajanslar…

Daha fazla kırmayalım birbirimizi. Küfredelim arkadaşlar. Kötü işe küfredelim. Bakın çok şeyi değiştirecek bu. Emin olun…

Yapan abiler: BETC EURO RSCG

Yaptıran abiler: Canal Plus

Yöneten abimiz: Matthijs van Heijningen

Bu abilere hürmetlerimi sunuyorum.

Leave a Reply

2 comments

  1. blank

    merve

    bizde espri yok şaka var ki en büyük sorunumuzda bu bence. bu reklamı bizde verseler büyük bi kesimden aman ne saçma diye tepki gelir. e saçma tabi amk sen olayın ne dediğine, ordaki hayal gücüne baksana. ama yok işte millette de iş yok.

  2. blank

    kadir

    İnsan gerçekten kıskanıyor. 3-4 defa seyrettimm