Domino’s, is that you? (Dominos bunu yapmış olabilir mi?)

blank
blank

9gag.tv’de sörf yaparken denk geldiğim bu video sonrası ne hissetmem gerektiğini, gereğinden fazla düşündüm. İştah açıcı menüsünde acıma duygusu vardı.  Ara sıcaklara geçtiğimizde bir kızgınlık kapladı içimi. Ana yemekte ne alacağımı uzun süre düşündüm. Kızgın mı olmalıydım, üzülmeli miydim yoksa dünyanın düzenine mi sıçmalıydım bilemedim. Mideme oturan kararsızlıktan sonra bu durumu sizinle paylaşmaya ve fikirlerinizi duymaya karar verdim.

Bu videonun Domino’s Pizza’nın yönetimiyle ne kadar alakalı olduğunu bilemiyorum. Alakalı değilse neden sadece Domino’s yorumları var? Eminim McDonald’s veya Wendy’s de birçok şikayet alıyordur. Eğer alakalıysa güçlü bir sol kroşeyi hakediyorlar. Dünya’daki fakirliğini, savaşları, insanların zor yaşamını reklam malzemesi ederek kötü servisinize mazeret gösteremezsiniz! Evet, annelerimizin de dediği gibi “bunu bulamayanlar da var” ama bu durum parası ödenmiş ve söz verilen hizmeti yerine getirmemiş bir markanın savunması olabilir mi?

-Ya ben makarna istemiştim ama balık getirmişsiniz?

-Çok konuşma da zıkkımlan! Bunu bulamayanlar da var.

-E paramı geri alayım o zaman.

-Nah alırsın. Hatta bunu da alıyorum önünden, aç kal!

Yukarıdaki gibi bir diyalog yaşasanız bir dakika düşünmez mekanı ateşe verirsiniz. Ancak maalesef bu videonun mantığı böyle bir diyaloğu doğurabilir. Evet, Dünya çok kötü ve acımasız bir yer. İçecek suyu olmayan, açlıktan ölen sayısız çocuk var. Ancak bu durumu kötü servisinize karşı çıkan insanların vicdanlarıyla ödemesine izin veremezsiniz.

İki soru soracağım: Sizce bu Domino’s Pizza’nın yaptığı bir iş midir? Genel olarak düşünceleriniz neler?

Leave a Reply