Dünyaca Ünlü Tasarımcıdan Garanti One’a Harika Logo | Bilin Bakalım O Tasarımcı Kim?

blank

Leave a Reply

10 comments

 1. blank

  Cengiz

  Ben bu yazının altına imza atarım. Tespitin de ötesinde bir şey. Tek kelimeyle harikasınız.

 2. blank

  Burak Birer

  yazarken küfürlü, okurken küfürsüz olması güzel olmuş. çok da şey etmemek lazım, doğru. fa’kat imessage’dan atarken yine küfürlü gidiyor. 1’i ajansa, 1’i müşterisine (hangisi önceydi bakmam lazım). güzel yazı, normal tespit.

 3. blank

  Ali

  Bu işler bu kadar ucuzladı malesef ama bu hırsızlık işinde shutterstock’taki arkadaş da var malesef. Söz konusu logo, yılların foto editing /effect firması On One Software ‘in logosundan kopyalanarak yapılmıştır.

  https ://www.on1.com

 4. blank

  Güray Ergün

  Üstad sanırım shutterstock’tan görseli tüm haklarıyla satın alarak yayından da kaldırmışlar. Seri numarası ile girilince çıkmıyor. En azından o kadarını akıl etmişler 🙂

 5. blank

  berk

  Resmi gördükten sonra yazı yazmaya bile gerek yok. Bize ne mk Alan memnun satan memnun. Sanki Türkiye’de ilk çakma iş. Terbiyesiz tavuk ta çakma Herşey çakma lan o memlekette

 6. blank

  avukat

  Reklam sektörüyle yakından ilgilenen bir hukukçuyum. 1 yıl önce keşfettim sizi. Bir avukat gözüyle paylaşımlarınızı incelediğimde inanın çok şaşırıyorum. 5846(fisek) no’lu kanun açısından çok ciddi ihlallerin yapıldığını söyleyebilirim. Malesef bu işlerin yurtdışından alınıyor olması eser sahiplerinin çoğu zaman konudan haberdar bile olmadığı gerçeğini hatırlattı bana. Yazdıklarınıza ek olarak benim de eklemem gereken nokta bu. Eğer esinlenildiği ya da çalındığı belirtilen bu işlerin muhattapları yurtdışı kaynaklı olmasa eminim bu işleri yapanlar bu kadar rahat hareket edemezlerdi. Buldukları bu boşluğu iyi değerlendirerek kendilerine ticari fayda sağladıkları çok açık. MÜYAP benzeri bir kurumun, yurtdışındaki eser sahiplerinin haklarını korumak için iletişim sektörü özelinde kurulması gerekir. Yoksa siz yazdıklarınızla onlar kazandıklarıyla kalır. Sizi ayrıca tebrik ve takdir ediyorum. Tanışmak için bir mail gönderdim dönmeniz ricasıyla.

 7. blank

  enes

  şu an piyasadaki grafikerlerin %90 ı freepik olmasa iş filan yapamaz halde bu haberi pek garipsemem

 8. blank

  yaşasın

  e böyle oluyosa süper ; ) ben yürürüm burdan…

  freepikti di mi kardeş?

 9. blank

  Beberuhi

  Halkbank 29 Ekim filmi de Türk Hava Yollarının istiklal marşı filminin aynısı değil mi? biri dünyayı dolanıp melodiyi çaldırıyor birisi sözleri tüm Türkiye’ye söyletmiş.

 10. blank

  İbrahim

  Acaba sizin bu sektördeki tecrübe, bilgi ve önerileriniz nelerdir? Merakımdan soruyorum.