DUYURU | En Yaratıcı İlanlar Bu Festivalde Ödüllendiriliyor: Kırmızı Ödülleri Başlıyor!

blank
blank

Basın’da En İyi ve En Yaratıcı Reklamların Seçildiği 11. Kırmızı Ödülleri başladı!

Reklam sektörünün en yaratıcı ajanslarının ödüllendirildiği, reklam verenlerin başarılarının belgelendiği 11. Kırmızı Ödülleri
2014, yine sektörün ve medya dünyasının önemli isimlerini buluşturmaya hazırlanıyor.

2003 yılından bu yana basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Kırmızı Ödül Töreni bu yıl ilk defa, yaza merhaba dediğimiz Haziran ayında düzenlenecek.

11. Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri yarışmasına katılmak isteyenler için bu yıl ilk kez, yayın dönemi genişletilerek 16 aya çıkarıldı. Böylece, 1 Ocak 2013 – 30 Nisan 2014 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış tüm ilanlar için, yarışmayabaşvuru yapılabilecek. Toplam 41 kategori içeren, katılımcıların büyük ödül Kıpkırmızı dahil 46 ödül için yarışacağı 11. Kırmızı’nın son başvuru tarihi ise, 9 Mayıs 2014 Pazartesi’dir.

Bugüne kadar 791 firma ve 7.781 ilanın yarıştığı, 133 reklamcının jüride görev üstlendiği,  11. Kırmızı’nın ödül töreni, 9 Haziran Pazartesi akşamı Zorlu Center PSM’de gerçekleştirilecek.

Katılımcılar, yarışma başvurularını yapabilecekleri www.kirmiziodulleri.com sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları, Hürriyet Özel Ödülü ve Radikal Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili duyuruları da ulaşabilecekler. Kırmızı’yı sosyal ağlarda ise, facebook.com/kirmiziodulleri ve twitter.com/kirmiziodulleri adreslerinden takip edebilecekler.

Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri hakkında2003 yılından beri düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nin amacı, basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmektir. Kırmızı Ödülleri, sadece gazete ve dergi reklamları arasında yapılan bir yarışma olması sebebiyle, Türkiye’de bir ilktir. Kırmızı Ödülleri 2010 yılında Türk reklam sektörü adına önemli bir adım atmış ve Kırmızı Bölge’yi başlatmıştır. Sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarının katılabildiği Kırmızı Bölge ile her reklamcıya kendi kentinde ulaşılmaya başlanmıştır. Kırmızı Bölge yarışması başlatılmadan önce Kırmızı Ödülleri 2004 yılında “En İyi Bölgesel Reklam” ve “En İyi Bölgesel Reklam Kampanyası” kategorileri açmıştı. Bu iki kategori sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarına açıktı ve sektör ayırımı olmaksızın bölgelerden bu kategorilere katılım yapılabiliyordu. 2010 yılından itibaren ise, Kırmızı Bölge ile birlikte İstanbul dışındaki reklam ajansları için 15 ayrı sektörel içerikli kategori sunulmaya başlandı. İstanbul dışındaki reklam ajansları ister ulusal veya yerel basında yayınlanmış reklamları ile Kırmızı Bölge’ye katılabiliyorlar.

Detaylı Bilgi İçin :

Mısra Yiğit – Pınar Kın

0212 343 67 68

Leave a Reply