blank

Uzun bir süredir reklam izlemiyorum çünkü televizyonlarımızda dönen çoğu reklam insanı irite eden cinsten. Konuşmaya bi’ başlarsam eğer, TTNET’in kedili reklamından girip herhangi bir Turkcell reklamından çıkarım. Derin analizler yapar moreller bozarım.

Lakin, son zamanlarda ilgimi cezbeden ilginç bir konu var. Acun’un yaptığı reklamlar! Adamın yaptığı iş çok net; çıkıyor ve 60 saniye boyunca bilgilendirici bir anlatım yapıyor. İnanır mısınız ben bile dikkatle seyrediyorum bu adam konuşurken. Şimdi içinizden ”yaratıcılık yaratıcılık diyordun da noldu şimdi?” diye sorabilirsiniz. Bir şey olduğu yok. Ben hala aynı kafalardayım fakat Acun’un bana kendini dinletebilmesi oldukça acayip ve bu acayipliği size bir söylemek istedim. Doktora gitmem gerekir mi?

En son izlediğim reklamı da sizinle paylaşıp sözü size bırakacağım. Avansas.com‘u daha önce duymuştum. Tanımam etmem lakin hızlı büyüyüp sektör liderliğini aldığını öğrendim. Adamların reklamını Yetenek Sizsiniz’de de görünce iyice araştırma gereği duydum. Özellikle e-ticaret girişimlerinin geleneksel mecralardaki çalışmaları ilgimi cezbeden başka bir nokta. E-bebek’in online’dan ofline’a geçiş süreci, Markafoni’nin devasa boyutlara ulaşması… E-Ticaret sitelerinin tv’de daha fazla yer alması, üstünde durulması gereken önemli bir nokta. Konuşulacak çok şey olsa da şimdilik benden bu kadar.

Yazdıklarım, yazacaklarımın teminatıdır der ve sözü size bırakırım. Ben biraz sine-i millet yapacağım.

Sağlıcakla kalın

Leave a Reply

5 comments

 1. blank

  emre

  Ekol olarak çok eski ama Acun Ilıcalı’nın etkisi yadısınamaz. Avansas gibi girişimlerde bu pazarlama faaliyetleriyle oldukça fayda sağlıyor olabilir diye düşünüyorum.

 2. blank

  digitalbrain

  bence de old school ama avansas ya da morhipo gıbı sıteler bir etkı gormese kolay kolay para yatırmazlar bole islere para

 3. blank

  cem

  Acun’un etkisine canı gonulden katılan biri olarak acun’un daha etkili kullanılabılecegıne ınanıyorum, yoksa adam tr’nin en guvenılır yuzu neredeyse…

 4. blank

  sinem

  Sinyırım stajyerim sen yapma bari cancağazım. Yaratıcılık yaratıcılık diye yanıp tutuşurken aa görmemiş olayım. Bunlar çok basit, avam, 20 yıl öncesinin reklamcılığı. 1950’lilerin Amerikası’nda olacak tarz bunlar. Acun’muş peh!

 5. blank

  flyback

  Acun kimlerden güven oyu aldığı malum bana nedense hiç güven vermiyor. Ayrıca böyle işleride babasının hayrına yaptığını düşünmüyorum. Herkes Acunun ne olduğu biliyordur diye düşünüyorum. Acunu bir kenara bırakırsak eğer reklamlarını konuşmaya bile değmez…