Fikirçok.net olarak; İstanbul dışında faaliyet gösteren ajanslarımızın işlerini de sitemizde mümkün olduğunca yayınlamaya çalışıyoruz ve çalışacağız. Daha önce Noel Baba kampanyasını sizlerle paylaşmıştık. Bu haberimiz ise Kocaeli’nde yapılmakta olan oldukça anlamlı bir sosyal sorumluluk projesiyle ilgili.

Kocaeli Valiliği İl Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün proje desteğiyle Nitelik İnşaat sponsorluğunda yapılan; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kocaeli Barosu ve Kocaeli Üniversitesi’nin iş birliği ile Loft Studio’s tarafından yaratıcı süreçleri oluşturulan ve yürütülen ”Farkında mısın?” kampanyası oldukça başarılı sonuçlar elde etmeye başlamış bile.

”Sokakta bir gece geçirmenin bedeli ne olabilir ki” söylemiyle yola çıkan proje; ailesi ile sorunlar yaşadıktan sonra sokakta gecelemek zorunda kalan bir çocuğun hikayesini anlatan kısa filmiyle de oldukça insanı etkilemeyi başarmış durumda.

Kocaeli içinde birçok noktada broşür, afiş, stant ve diğer yollarla projeyi halka duyurmaya çalışan gönüller ve emniyet mensupları vasıtasıyla da şimdiden bir toplumsal farkındalık yaratılmış durumda.

”Hiçbir çocuğun yönü sokak, kaygısı para kazanmak olmasın” mesajını kent halkına aktarmak olan bu proje, umarım planlanan o güzel amaçlara ulaşarak çocuklarımızı sokağa yönlendiren etkenlere karşı başarılı sonuçlar almış olur…

Yapan ve yapımında emeği geçen herkesi tebrik ederiz.

Saygılar

Projenin Reklam Ajansı: Loft Studios İzmit

Leave a Reply