Gelişine Çakanlar #3: SvStudios’un harika çakışına Kristal Elma’dan Ödül

blank

Güzide bir takipçimizin bilgilendirmesiyle öğrendiğimiz bu çakışı, tüm blog yönetimi olarak ayakta
alkışlıyoruz. Neden mi?

E Anadolu reklamcılığının da pohpohlanmaya ihtiyacı olduğundan, halının altına itilen birçok şey olduğu ortada. Şimdi sorsak bu kızanlara; aklın yolu birdir, paralel akıl vs. kitap yazarlar. Malum Pornhub’a kreatif direktör göndermişliği var bu ülkenin, az şey mi!?

Her neyse. Aferin çocuklar, efsane çakmışsınız! Sektörümüz sizi hiç unutmayacak!

Bakınız efendim;

İlk örnek, 2014 yılında Kristal Elma‘da ödül alan SvStudios imzalı iş. Sloganı ise; ”Özel harmanıyla anında uyandıran kahve”

(Sözün özü, Fikirçok.net’te dillendirilen hiçbir iddia, iftira atmak ya da ajansların itibarlarına gölge düşürmek amacıyla değil, aksine bu ajanslar ya da kurumlar tarafından mağdur edilmiş kişilerin sesini duyurabilmeleri adına gazetecilik ilkeleri gözetilerek yapılmaktadır. Basın özürlüğü nezdinde ve haberin yayılma-duyurulma ilkeleri çerçevesinde bize farklı kaynaklardan ulaşan bilgileri sitemizde yayınlayıp mağdurun sesini duyurmaktan başka bir amacımız yoktur. Var olan bir vakanın duyurulması görevini üstlenmekteyiz. Kurumların itibalarını zedelemeye yönelik herhangi bir amacımız olmadığı gibi Fikirçok.net dışında paylaşılan hiçbir yorum ve yazı bizi bağlamaz.)

1

İkinci örnek ise BBDO Arabistan’ın yıllar önce yaptığı iş. Yaklaşık 6 sene önce. E tabi kim nereden hatırlayacak değil mi? Olmaz efendim, ben hatırlamazsam, sen hatırlamazsan nasıl çıkar bu çakışlar ortaya?

2

Hürmetler.

Leave a Reply

3 comments

 1. blank

  birisi

  adsoftheworld.com/media/print/maygreen_floral_fashion_3

  Tanıdık geldi mi?

 2. blank

  ikiçayçek

  bu çalışmaları arayıp bulmak yeniden tasarlayıp yarışmaya sokmak ve karşılığında ödül almak bile emek.
  lütfen emeğe saygı 🙂

 3. blank

  faruk

  biraz abartmışsınız gibi geldi bana, insaflı olun arkadaşlar ya o kadar da gelişine çakma değil ben çok alaka kuramadım. iyi günler…