Gelişine Çakanlar #6: Lurpak Yapar Türk Reklamcısı Çakar | Bir Kolayı Çok Sevdim

blank
blank

Geçen Youtube’da surf yapıyorum, bir de baktım ki Lurpak reklamı… Yok yok Coca Cola’ymış.

Neyse lafı fazla uzatmayacağım; Türk insanı anlamaz, alalım-uyarlayalım kafasıyla plan plan, kadraj kadraj kopyalanan bu iş de  bizden kaçmaz! Bazı planlar var ki neredeyse filmin yönetmenine ”aynısından biz de istiyoruz” denmiş gibi… İnsaf yahu, Coca Cola sen yapma bari!

Orjinal ve Efsane İş | Lurpak Reklamı | Ajans: Wieden+Kennedy

Bir Kolayı Çok Sevdim | Coca Cola Reklamı | Ajans: Punch İstanbul

https://www.youtube.com/watch?v=-D518uGdIc0

Bu da tam çakacakmış ama teğet geçmiş! | Luna

Yazarı Twitter’da:

(Sözün özü, Fikirçok.net’te dillendirilen hiçbir iddia, iftira atmak ya da ajansların itibarlarına gölge düşürmek amacıyla değil, aksine bu ajanslar ya da kurumlar tarafından mağdur edilmiş kişilerin sesini duyurabilmeleri adına gazetecilik ilkeleri gözetilerek yapılmaktadır. Basın özürlüğü nezdinde ve haberin yayılma-duyurulma ilkeleri çerçevesinde bize farklı kaynaklardan ulaşan bilgileri sitemizde yayınlayıp mağdurun sesini duyurmaktan başka bir amacımız yoktur. Var olan bir vakanın duyurulması görevini üstlenmekteyiz. Kurumların itibalarını zedelemeye yönelik herhangi bir amacımız olmadığı gibi Fikirçok.net dışında paylaşılan hiçbir yorum ve yazı bizi bağlamaz.)

Leave a Reply

4 comments

 1. blank

  merve

  mor lahana sahnesinden lurpak gelmişti benim de aklıma. ah lurpak <3

 2. blank

  sarp

  Bence orjinalinden çok daha iyi olmuş, ben buna gelişine çakanlardan diyemeyeceğim, iyi esinlenilmiş ve geliştirilmiş diyeceğim.

 3. blank

  copen

  Bir çok yazını takip ediyorum genelde haklısın ama bu iş bence çakma değil, esinlenmiş bile denemez … Cünkü reklamda sadece görsel değil iletişim duygusuda önemli ve görsel olarak yelpazenin dar oldugu mutfakta yapılabilecekler aşağı yukarı belli, bence bu iş için çakma demeyelim. İş son derece başarılı hatta esinlenmiş olduğunu düşünürsek bile orjinal diye sunulandan kesinlikle cok daha iyi bir iş çıkmış ortaya.

 4. blank

  tamer

  Coca Cola eyvallah ama bence Luna abartı olmuş biraz Çakmalıkla alakası yok doğru düzgün benzemiyor bile daha önceki luna reklamları konseptinde gitmiş çekim açılarını kastediyorsanız mantıklı değil.