Gelişine Çakanlar Köşemizde Bu Hafta: Şaşırtmadın Alametifarika, Yakışmadı Toyota!

blank

Yani arkadaşlar, bazen susalım, bize ne diyelim diyoruz ama yine de görünce dayanamıyoruz işte. Olsun, şurdan zerre kadar bir kazancımız olmasa da amme hizmeti bizimkisi.

Sevgili meslektaşlarımız tabiri caizse ”At gibi çakarlarken” bize susmak yakışmazdı. Hani ucundan kıyısından esinlenirsin, çaktırmadan uyarlarsın, kesersin biçersin de şu aşağıdaki topa girmezsin be kardeşim. Komple alıp üstüne sazlı bağlamalı müzikler koyunca sen yapmış olmuyorsun işte, yapmayın be oğlum yazık yahu, gerçekten yazık!

Her neyse;

Çizgimizi daha fazla bozmadan ve Selda Bağcan’dan Yuh Yuh adlı parçayı ilgili kişilere göndererek programımızı burada sonlandıralım.

Esen kalın efendim.

Orijinal iş: 2014 yılında TBWA Thailand tarafından yapılan Nissan reklamı

Daha az orijinal(!) olan iş: 2015 yılında, Alametifarika denilen ajans benzeri topluluk tarafından Toyota için yapıldı.(!)

Yazının şarkısı:

(Sözün özü, Fikirçok.net’te dillendirilen hiçbir iddia, iftira atmak ya da ajansların itibarlarına gölge düşürmek amacıyla yapılmamaktadır. Basın özürlüğü nezdinde ve haberin yayılma-duyurulma ilkeleri çerçevesinde, farklı kaynaklardan gelen bilgilerin halka duyurulması amaçlanmıştır. Var olan bir vakanın duyurulması görevini üstlenmekten başka bir amacımız bulunmamakla birlikte üslubumuzun nahoşluğu ve iğneleyici yanı ise düşüncelerimizin, bize özgü bir dışavurum biçimidir. Kurumların itibalarını zedelemeye yönelik herhangi bir amacımız olmadığı gibi Fikirçok.net dışında paylaşılan hiçbir yorum ve yazı, kaynak olarak Fikirçok.net gösterilse dahi bizi bağlamaz.)

 

Leave a Reply