Öncelikle hakkımızda hayırlısı!

Sonrası ise;

”Türkiye’nin Bağımsız Reklamcılık ve Fikir Platformu’’ söylemiyle yola çıkan, ”Daima Az ve Öz İçerik” mottosuyla yoluna devam eden Fikirçok.net; içinde bulunduğumuz iletişim dünyası ve bununla birlikte yaratıcılığın kendini gösterdiği her alanda söz söyleme ve fikir beyan etme hakkını kendinde görerek beta versiyonunu 1 Ocak 2013 itibari ile yayınlamıştır.

Fikirçok.net olarak ana hedefimiz:

Çok sesliliği ve farklı düşünceleri hakim kılmak adına akademisyen, öğrenci, stajyer, çalışan, çalışmayan, genç ya da yaşlı demeden bir fikrim var diyen herkesi tek bir çatı altında buluşturmaktır.

İlgilendiğiniz sektör ne olursa olsun benim de söyleyeceklerim var diyorsanız bu çatı sizi de kapsamakta. Yani reklamcılıktan halkla ilişkilere, pazarlamadan medyaya, dijitalden teknolojiye, offline’dan online’a içinde insan ve fikir olan her konuya fikirlerimiz ulaşsın, kalemimiz değsin diye kuruldu Fikirçok.net.

Eleştiri dozunun bi’ tık artırıldığı, fikri analizlerin yoğunlaştırıldığı, ortaya konulan her düşüncenin özgürce konuşulduğu ve nihayetinde yeni bir fikrin oluşturulmasını amaçlayan Fikirçok.net; tamamen imece bir katkı ile reklam alma kaygısı gütmeden kurulmuş bir blog durumunda olup gelişimine devam etmektedir. Düşüncelerin ve fikirlerin sınırlandırılmadığı Fikirçok.net bünyesinde; standartların dışına çıkan ve seslendiği kitleye yeni bir şey söyleme kaygısı güden her içerik özgür bir şekilde paylaşılmaktadır.

Fikirlerine ve düşüncelerine güvenen; ‘benim de bir fikrim var’ diyen herkese kapımız sonuna kadar açıktır. Ben yazımı yazarım, beni bürokrasiyle uğraştırmayın diyorsanız kendi üyeliğini oluşturduktan sonra Fikirçok.net’i kendi mülkünüz gibi kullanabilirsiniz. Bu süreçten sonra yazılarınızı sisteme kendiniz girebilir, ufak bir moderasyon süreci dışında tüm yazılarınızı dilediğiniz gibi bu çatı altında paylaşabilirsiniz.

Fikirçok.net çatısı altında düzenli yazarlık yapmak için kendinizi kısaca tanıtan bir e-postayı, fikir@fikircok.net adresine atmanız yeterli olacaktır. (İşveren değiliz, lütfen cv atmayınız efendim.)

Ağır hakaret, derin siyaset içermediği sürece hiçbir içerik bu platformda sansürlenmeyecek aksine sitenin en güzide yerlerinde sergilenecek, yayınlanacak ve duyurulacaktır.

Evet, farkındayız. Alıştığınız portallardan biraz farklıyız çünkü bağımsızız. Birileri gücenecek diye sesimizi kısmayız. Kısamayız.

Az ve öz içeriğin peşindeyiz.

Fikriniz çok, düşünceleriniz de net ise bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Fikirçok.net Ekibi

 

*Legal not: Fikirçok.net, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 26. maddesinde belirtilen ”İfade Özgürlüğü” sınırlarına dayanarak yayın hayatına devam etmektedir. Hiçbir kişi ve kuruma hakaret, siyaset ya da karalama politikası gütmeksizin düşüncelerini anayasamızın ve yargıtay’ın ”ağır eleştiri” olarak tanımladığı hususlar ve emsal kararlar çerçevesinde dile getirmekte ve çatısı altında yayınlanan yazıları bu çerçeve dahilinde değerlendirmektedir. Portal çatısı altında paylaşılan içerikler ve bu içeriklere konu olan türlü düşünce içerik sahibine aittir. Bu konu hakkında Fikirçok.net kurucuları ve yönetim ekibi herhangi bir sorumluluk almamakla birlikte Fikirçok.net kurucularının hukuki hakları anayasada belirtilen sınırlar çerçevesinde saklıdır. Hukuki olarak ihtilafa düşülen her noktada ise Fikirçok.net avukatları ile iletişime geçilebilir: İletişim: fikir@fikircok.net

Leave a Reply