Hamurdan Poster Yapmaca – Dominos Posteros!

blank
blank

Dominos Posteros

Ülkemizde güzel reklamlara imza atan ender markalardan biridir Dominos. Offline ve online iletişimleri birbirine parale olarak standartların oldukça üstünde devam ediyor. Bu sefer ise hamurdan poster yapmayı denemiş Dominos. Fikir basit aslında, eldeki hamurdan poster yaratmak.

Ne kadar basit fikirse aslında o kadar iyi fikirdir felsefesini benimsemiş yaratıcıların zihninden çıktığı çok belli olan bu konseptin hoşuma giden bir diğer yanı ise çok yönlü bir yapıyı içinde barındırması. Yani bu ne demek, bu fikirden daha çok ekmek yenir demek.

Belki Dominos’un kurduğu küçük bir teknoloji tertibatı ile Dominos’a gelen düzenli müşterilerin fotoğrafları çekilip pizzaları yapılabilir. Çok mu zor? Hayır. Çok mu basit? Evet.

Sadece cesur bir markaya ve yaratıcı bir ajansa ihtiyaç var. Teknoloji zaten müsait. Hatta şu şekilde bile ödüle hazır hale getirilebilir bu fikir; sen arkadaşının fotoğrafını facebook sayfasından Dominos’a gönderiyorsun ki bu sevgilin, annen, abin, öğretmenin, müdürün vs. de olabilir, adres ve irtibat bilgilerini de verip seçtiğin pizzaya ödeme yapıyorsun. Dominos ise seçilen pizzaya gönderilen fotoğrafın portresini basıp alıcıya gönderiyor. Türkiye’ye yayılmasa bile case study’lik birkaç tane yapılsa ödüle oynar diyorum ve bu işlerde emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Künye

Ajans: Medina Turgul DDB
Kreatif Direktör: Kurtcebe Turgul, Gökhan Erol
Kreatif Ekip: Gökhan Akça, Aybars Gürlü
Müşteri Direktörü: Elif Önen Sakin
Yapım Ekibi: Aybars Gürlü, Gökhan Yıldırım, Maksut Aşkar, Müşerref Kartaler
Yönetmen: Can Burak Yağan

Leave a Reply

1 comment

  1. blank

    marilynad

    beş para etmez bence

    -1