Heineken İşe Alım Süreci [Haftanın Fikri – No:2]

blank
blank

Bu haftanın fikri kesinlikle Heineken tarafından hazırlanan bu harika video. İşe alım süreçlerinin ne kadar sıradan, ne kadar basit ve tek tip olduğundan dem vuran Heineken,

yaratıcılık kaldıracını oldukça güzel kullanarak harika bir işe imza atmış. Fazla yorum yapmamıza gerek yok, izleyin ve siz karar verin…

Heineken İşe Alım Videosu

Leave a Reply

10 comments

 1. blank

  Cem Etyemez

  bir önceki iş ile aynı yorumu yapacağım ama bu seferki malumu ilam olacak. tabii ki özgün bir fikir değil. çok daha başarılı olmuş bir işin “uyarlaması”. evet arak değil, uyarlama. başarılı bir uyarlama.

 2. blank

  Senior Stajyer

  Cem, illaki başarılıdır ben de beğendim severek izledim de nereye kadar be usta? Hep uyarlama hep uyarlama… Bak imkan da var, bir kere de orjinalini yapsak ya biz? Elbet başarılıdır, güzel uyarlanmıştır ama hep mi uyarlanır yahu? Yoksa senin önceki yorumunu da mantıklı bulmuştum ve katılıyorum sana.

 3. blank

  Cem Etyemez

  tekzip: önceki yorumum anadolu efes işi içindi anlaşılacağı üzere.

  heineken işe alım süreci işi içinse; kurmaca olma ihtimaline rağmen bence müthiş bir iş olmuş.

 4. blank

  Cem Etyemez

  senior, bu düşüncenin altına imzamı atarım. keşke orijinalini biz yapsak, keşke başkasına “keşke biz düşünseydik bunu” dedirtsek. bunun olmamasının o kadar çok sebebi var ki girmeye kalksak yorumlar burdan köye yol olur. ama tekrar ediyorum, ben de senle hemfikirim, keşke…

  bu uyarlama biraz zülfiyare dokunuyor ya hani, “uyarlama” olarak başarılı buldum o yüzden. uyarlamanın hakkını vermişler diye düşünüyorum. özgün olsa world class bir iş olurdu tabii, şimdi öyle birbirimize yollayıp eğlendiğimiz bir iş sadece.

 5. blank

  seray çırak

  ya ben bunu izlediğimde aşık oldum. keşke böyle olsaydı işe alımlar. belki o zaman işim olurdu. 🙂

 6. blank

  Pelin Ergün

  5 sene sonra kendini nerede görmek istiyorsun diye sorduklarında “şurada bakın tam şurada” diye göstericem bir gün parmağımla:)

 7. blank

  Fazilet Başoğlu

  Bizim sporcular biraz alık mı ne?

 8. blank

  RSO

  Heineken işi iyi güzel ama böyle sadece viral etkisi yaratmak için 2-3 kişiye yapılan saha uygulamalarını samimi bulmuyorum. Yerse gerçekte bu işi yüzlerce kişiye yapsınlar. Sahada yüksek bi etki yaratıp sonra bi video ile internette de kullansınlar. Ama yok edendim du bi kişiye kamera şakası yapayım da viralin dibine vurayım. Bu heineken’in işlerini galiba biz reklamcılar şişiriyoruz.

 9. blank

  evo

  RSO ile aynı duygudayım. Bu ne romantizmdir, ne kasttır, ne eğlencedir yahu?

  Heineken ok güzel fikirler, havalanı vb ile bizi coşturuyor. Ama işe alım süreci fikri gerçek mi cidden? 3 kişilik bir gerçek. Ne gerek var, gerçeğe dokunun?

  Bunlar tavuk mu? Anlamamışlar mı? Biri bile, adama işaret yapmamış mı, küfretmemiş mi, çıkıp gitmemiş mi? Bu tavukları kim işe alır?

  Ha, reklam yorumu yapıcaktım di mi? iyi de, iş fake.

  Ben Anadolu Efes’teki ruhu ve tabii ki Duman’ın şarkısının seçimini beğendim. Doğru şarkı seçimi. Seçimde bir sivri bunu düşünemedi gidip Dombrayı çaldılar. Sinirliyim.

 10. blank

  Çalışanların insan olduğu ve çalışmanın insan için olduğunu hatırlatması açısından çok güzel bir örnek olmuş.