Malumunuz dünya Covid-19 yüzünden pause tuşuna basmış durumda. Resmen ve fiilen net bir durma durumu. Yani durabilenler için pause.

Bu durumdan kurtulmak için geliştirilmiş bir aşı henüz mevcut değil. Bu yüzden tek yapabileceğimiz şey kendi “ohal”imizi ilan etmek, yani mümkünse… En iyisi kendin yap, dışarıda içine ne koydukları belli değil.

“Nasıl yapalım yahu, işe gidiyoruz?” dediğinizi duyar gibiyim. Buna çözüm olarak birçok kreatif ajansımız evden çalışma sistemine geçti haliyle. Bu ajanslarımız çalışanlarına çok güvenmeleriyle, yaptıkları reklam filmleri ile markaların halkın gönlünde tahtlar, saraylar, külliyeler kurmalarını sağlamalarıyla ve tabii ki modern, akılcı çözümleriyle bilinirler. Yeter ki çalışanları mutlu olurken halk duygulara ve birlik mesajlarına boğulsun. Gelgelelim çalışılan süre zarfında webcam’in açılmasını zorunlu tutanlar var imiş… Yani bildiğiniz bir sürü ajans çalışanı webcam üzerinden çalıştığını, en azından başka bir işle uğraşmadığını kanıtlamak zorunda. Öyle işitiyoruz…

İşe giderken parmak izi veya avuç içi okuma sistemi olan şirketler gibi bildiğiniz. Evde kaçış yok. Happy hour istersen çay demle. Nereye kaçıyorsun arkadaşım 🤗

Literatüre yeni bir terim daha eklenmek üzere, Online Ajans! Nasıl ama, alengirli değil mi? Aynı happy hour gibi kulağa hoş geliyor. Reklamcıların kendi kendini kandırma tekniği tamamen terimlerin seçimiyle alakalı. İngilizce ve tınısı hoş olsun, bize ok, çalışırız no problem.

NEYSE. Korkmayın arkadaşlar Covid-19 biter elbet. Hem kaybedecek neyiniz kaldı, happy hour’larınızdan başka! O da mutfakta filan artık.

“müştem_52 oturum açtı”

Yazımızın sonuna geldiğimize göre,

İsim önerileri:

Kız olursa: Kolonya

Erkek olursa: Dezenfektan

 

Yazanın twiti için tık.

Ulaş Hotmanoğlu

Leave a Reply