Kesintisiz İletişim Mi? Kesintisiz Yurdumdan İnsan Manzaraları Mı?

blank
blank

Vodafone, “Kesintisiz İletişim Testi” serisiyle alışılagelmiş fikirlerin yeni varyasyonlu reklam filmlerini uygun bulmuş. Zaten Türk toplumuna hitap etmek dendi mi pek sevilen yurdumdan insan manzaraları ve bölgesel tipolojik karakterler, bu reklam serisinin de ana temasını oluşturmuş.

Serinin ilk reklamında en önemli Türk tipolojik karakterlerinden kamyoncu olan bir abimiz rolü üstlenmiş. Yine bildiğimiz “Yolların ustasıyım. –bu kez- Vodafone’un hastasıyım.” tavrıyla elbette. Torun sevgisiydi falan derken biraz daha yumuşatmışlar bu tavrı ve Vodafone’un kesintisiz iletişim gücüne bağlamışlar.

Henüz dönmeye başlamış olan devam nitelikli ikinci reklam filminde ise Lays reklamlarından alışık olduğumuz köylü teyzeler ve şiveli konuşmaları göz doldurmakta. Zaten reklamı izleten de bu teyzelerimizin ekrana yansıyan aşırı sevimli halleri. Yani, büyük şehirlerde yaşayan çocukları ile bağlantı kurmaya çalışan ve bunu yine kendi kırsal bölgelerinde Vodafone’un kesintisiz iletişim gücüyle yapan teyzelerimizin “yurdumdan insan manzaraları” durumuna konuk olması.

Neden bu yurdumdan insan manzaralarına bu kadar ilgi? Fikir gelmedi mi, yapıştır kamyoncu abimizi ya da köylü teyzemizi gibi mi bakılıyor bilemiyorum. Ama artık bence birbirini tekrar eden bu tipolojik karakter fikirlerine bir son verilmeli.

Merak ediyorum ,varsa, serinin sonraki filmlerinde ne var?

Madenlerde çalışan işçiler?

Karadeniz yaylalarında çay toplayan bölge insanları?

Konuk Yazarımız: Fatmanur Demir

Leave a Reply

1 comment

  1. blank

    demir

    avea harıc tum operatorlerın reklamları da stratejılerı de patlak abıler kımse darılıp gucenmesın bu ısı en ıyı avea yapıyopr