Hazır Yapılmışı Var Çaktırma Kanka Kategorimizde Bu Hafta: Knorr Sıvı Çorba!

blank

Yazarı Twitter’da:

Sevgili halkımız,

Ağzımı açsam marka itibarını düşürüyor, çamur atıyor diyorlar bana. Ben de ağzımı açmıyorum fakat siz gözlerinizi dört açın. İşbu yazıda göreceğiniz iki iş arasındaki müthiş benzerlik üzerine gelin biraz düşünelim haydi.

Benzer İşleri bir bir ifşa ettiğimiz kategorimizde yer alan evvelki yazılarda bu tip işler için yaptığımız nadide yorumları okuyabilirsiniz.

Bu işin ajansını ve Knorr pazarlama ekibini yürekten tebrik ediyorum. Bravo!

Tek yorumum şudur: Hop hop kardeşim aile var, Knorr kardeş napıyorsun?

İlk İş: OLD IRISH adlı bir markanın yaptığı çalışma. Size gözlüğü takıyorlar ve hooop bir anda ortam değişiyor. Cannes Lions’ta Bronze almış bu iş. Yakışır.

Ajans: Leavingstone

https://www.youtube.com/watch?v=3R5J8Je2j_4

Bu da Knorr Sıvı Çorba’nın yaptığı iş. Aaa! Ne tesadüf? Bunda da gözlük takılıyor ve ortam değişiyor. Ağğğbiii nereden geldi aklınıza bu harika fikir, süper ya, çok yaratıcıymış! Plan plan, kadraj kadraj, ilmek ilmek dokunmuş resmen. Alın teri döküldüğü çok belli. 🙂

Ajans: Integer İstanbul

İlk işteki reklamı yapan reklamcıların yerine koyun kendinizi. Sabahlara kadar düşünüp fikir buluyorsunuz, fikriniz ödül alıyor ve gururlanıyorsunuz. Onca emek onca alın teri döküyorsunuz sonra Türkiye’den birileri çıkıyor. Sonra… Sonrası iyilik güzellik…

Takdir siz yüce Türk milletinin!

Saygılar, sevgiler.

Senior Stajyer

*20 binden fazla insan yanılıyor olamaz, gönül rahatlığıyla takip edebilirsiniz efendim:

 

Tekzip Notu:

Yazıyı ilk yayınladığımızda, Knorr Sıvı Çorba işini yapan ajansı Plasenta Conversation Agency’i olarak iletmiştik sizlere. Plasenta tarafından bize ulaşan bir yetkili, konuyla ilgili bilgi vererek bu işi yapan kreatif ajansın Plasenta olmadığını ileterek düzeltme talebinde bulundu. Biz de verdiğimiz bu bilgiden ötürü tüm okuyucularımızdan ve ilgili ajanstan özür dileyerek haberi revize ediyor ve ilgili bölümü tekzip ediyoruz. Yazıya konu olan reklamın ajansı Integer Istanbul adlı ajanstır. Plasenta projede doğrudan değil dolaylı olarak yer almıştır. Tüm okuyucularımızın ilgisine ve bilgisine.

Leave a Reply

3 comments

 1. blank

  Onur Şık

  Öyle böyle çalmamışlar. Bir tık sonrası Knorr’un bira üretmeye başlaması.

  -1
 2. blank

  bahadir

  Psd mockuplarında var olan logoyu değiştirmek gibi bir şey.

  -1
 3. blank