Kuşçu Ali’nin Işıklı Güvercinleri

blank
Konuk Yazar | Nuriye Vildan Seçginer

Huawei, ışık hızı çekim moduna sahip yeni akıllı telefonu Huawei P8’i duyurmak istemiş, The King ve Böcek Yapım imzalı bu sempatik, iç ısıtan projeyi hazırlamış.

Bir hayali olduğunu ve bu hayalin yurt dışında başkaları tarafından pek çok kez gerçekleştirildiğini anlatan ekip üyesi ve onun fikrini çılgınca bulan iki arkadaşı ile birlikte Kapadokya’ya uzanan hikayede Kuşçu Ali Amca ekibe yardımcı olur. Fikir arkadaşlarına çılgınca gelir, ancak mümkündür, reklamın temel fikri ilk kez burada karşımıza çıkar, ‘’make it possible.’’

huawei_love

Öncelikle 3 dakika, her şeyin çabucak gerçekleşmesini istediğimiz, Vine ile 7 saniyede güldüğümüz günümüz dünyasında oldukça uzun bir süre olmasına rağmen, izlerken bitmesini pek istemedim. (Siz de böyle mi düşündünüz, izledikten sonra yorumda konuşalım.) Videonun henüz başında, ekibin projeyi izleyenlere de birden özümsetmesi ile merak duygusu finaldeki görüntüleri görene kadar video boyunca tırmanıyor. Garip olan, bitmesin istiyoruz. (İstiyoruz diyorum, çünkü istemeyeceksiniz biliyorum.) )

Sanırım nerede ‘’gerçek’’ bir insan görsek, bozulmadan doğallığıyla kalabilen, nerede bir samimiyet yakalasak orada kalmak istiyoruz. Video bittikten sonra içimde oluşan o buruk hüzün biraz da ondan sanırım. Bunda en büyük pay kuşkusuz Kuşçu Ali Amca’da. Hem ekibin bir hayal uğrunda tutkuyla çalışmaları hem de Ali Amca’nın samimi, sempatik, doğal halleri o kadar güzel yön vermiş ki işe, bu sayede Huawei hem ürününün muhteşem özelliğini çaktırmadan duyuruyor hem de kalplere dokunup kendini sevdirmeyi başarıyor.

Konuk Yazar: Nuriye Vildan Seçginer

Leave a Reply

1 comment

  1. blank