Fiat’ın, ‘Annelik’ içgörüsüyle hazırladığı harika video | Fiat Motherhood

blank
blank

Yurdum reklamcısının en çok yapmak istediği, en çok aradığı, üzerine en çok kafa patlattığı konuların başında viral denen mucizevi ve gizemli ‘şey’ geliyordur herhalde.

Keşke bir formülü ya da bir yöntemi olsaydı da tüm reklam sektörü rahatlasaydı.

Neyse viral üzerine çok kelam etmeye gerek görmüyorum. Kısacası internet üzerinde çok yüksek izlenme ve paylaşım sayısına ulaşmış videolar viral niteliğini taşır diyerek Fiat’ın bu harika işine değinmek istiyorum. (Bakmayın siz kısa kestiğime tefferuatlı konudur viral…)

Anaç duyguları oldukça yüksek olan güzel ülkemden çıksaydı keşke dediğim bir iş yapmış sevgili Fiat. ‘Motherhood’  yani annelik konsepti altında 500L modeli için oldukça başarılı bir iş ortaya koymuşlar, alkışlamamak elde değil.

Oyuncu  seçimi, şarkının sözleri, müziğin ritmi, mekanlar ve planlar.

En önemlisi ise Fiat 500L’nin gözümüze sokulmadan, kafi düzeyde gösterilerek videonun tamamlanması.

Karşımıza çok orijinal ve yeni bir fikir ile gelmedi aslında Fiat. Defalarca kez yapıalan bir şeyi tekrar yaptı. Ama oldukça başarılı ve güzel bir şekilde becerdi bunu.

Gel gelelim 7 Ağustos 2012’de, youtube’da bu videoya benzer bir video yayınlanmıştı zaten. Daddy Skills adıyla yayınlanan o video da oldukça adından söz ettirmişti. Bu konuda takdiri sizlere bırakıyoruz tabi.

Konumuza dönecek olursak,

-5 milyon üzeri izlenme sayısı. (çok daha fazla olması muhtemel)

-Birçok kişinin şarkıyı zil sesi olarak telefonuna indirmesi .

-Word of mouth dediğimiz mevzunun ise tavan yapması.

Oldukça yeterli bir başarı gibi duruyor önümüzde.

Bizim aktaracaklarımız bu kadar. Her başarılı işin ve fikrin önünde saygı ile eğiliyoruz. Bu da o işlerden ve fikirlerden biriydi.

Sağlıcakla kalın.

Leave a Reply

1 comment

  1. blank

    grouphead

    sitede şimdiye kadar okuduğum en düzgün ve doğru tespitler yapan yazı. tebrikler.