blank

Başlık için Yalın’a sonsuz teşekkürler, zira saçma sözlerle dolu olan şarkısı bilinçaltı kusmamla yazıma başlık oldu.  Yaratıcı olalım,’ vooaavv ‘ dedirtecek fikri sahip olalım diye popo kaslarımızın yırtılırcasına gün geçtikçe sertleşmesi karşılık hala orda burda yaratıcılığa, özünlüğe küfür edercesine sanki onlara bir tepki olma gayesiyle yazılmış, çizilmiş, çekilmişler. Her denk gelişimde tepki veriyorum, veriyoruz.
E benimde işim gücüm kalmamıştı. Derledim, toparladım. Hadi buyrun toplu künye sövmecesine!

Formülü: Her biri ‘reklamın iyisi kötüsü olmaz zihniyetiyle yoğurulmuş, öyle de böyle de konuşulsun ‘la yola koyulmuş ” Bağımsız araştırma kuruluşları, Norveçli balıkçılar, Önde gelen makine üreticileri, Nil Karaibrahimgil jingle’ı, Çamurlu ayaklarla eve girmeler vb.” ile mayalanmış cırt pırt ajans kodludur.

Farmakodinamik Özellikleri: Teşikardı oluşturması ve sistolik kan basıncının yükselmesine ek kan basıncının yükselmesi ve merkezi sinir sistemini uyarması bakımından çok güçlüdür. Dekonjestan( baş ağrısından başlayıp ur çıkmasına kadar) etkisini saniyesinde gösterir ve bu etki en az 2 gün devam eder.

Endikasyonları-Kontrendikasyonları: Daha önce aşağıda yer alan- reklam derken gözlerimizin dolduğu- işlere ve türevlerine akrivastine aşırı duyarlılığı olan bireyler için kontrendikedir. Yanında bu tip işlerin eş zamanlı kullanılması bazen kan basıncının yükselmesine neden olabilir, bu nedenle belirli aralıklarla videoları izlemenizi öneririz, aksi halde sorumluluk bizim değildir!

Uyarılar/Önlemler: Mesleğe yeni girecek olan ömrünün baharında çiçeği burnunda gençlerimizde, köyünden türlü nedenlerle İstanbul’a gelmiş, kendisine yardımcı olacağını söyleyen ‘ablasının, abisinin’ cırtın pırtın tuzağına düşmüş ve tamda tabiri caizse; döte (ben demedim sen öyle anladın yoksa ben sadece döt yazdım!) ) geldiğini anlayan Fadime’nin hayatın sillesini Şlaappss diye yediği andaki şok etkisini yaratabilir. Lakin korkmayınız, şoktan çıkmayı bekleyiniz, ardından belirli dozajlarda kreatif işleri gözlemleyip, sünger gibi çekiniz, geçecektir. Bu reklamlar sersemlik yapabilir. ( Taşıt ve makine Kullanma Üzerine Etkilerine Bakınız)

Gebelik ve Emzirme Döneminde Kullanım: Sakıncalıdır, uzak tutunuz, ulaşılmayacak yerlere bırakıp geri dönmemek üzere terk ediniz. Zira gelecek nesil ve dünya ruh sağlığı açısından sakıncalı şeyler bunlar, tekrar edelim, mesuliyet bizden çıkmıştır!

Yan Etkileri/ Advers Etkiler: Uyku bozukluğu ve nadiren halüsinasyonlar şeklinde merkezi sinir sistemi uyarılması görülebilir. Sektörle kafayı yemiş bireylerde tehlikelidir, ur çıkartabilir, verem olmuş izlenimi verebilir. Nadiren sinirden el titremeleri, kısa süreli konuşamama, cümle kuramama problemleri bildirilmiştir.

BEKLENMEDİK BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE HEKİMİNİZE BAŞVURUNUZ.

Turkcell Harranlı Emine Harwardlı Emily Reklamı

Eti Topkek Güvercinler Reklamı

Doritos Reklamı

Ege Bal Vız Vız Arı Reklamı

Şizofrenik Eti Gofreti Reklamı

Konuk Yazar: Nuriye Vildan Seçginer

Leave a Reply

4 comments

 1. blank

  group head

  Eğlendirirken mesajını doğru yerde, doğru şekilde ulaştırmış başarılı bir yazı olmuş, prospektüse uyarlanması farklılık katmış. Bir de o Fadime örneği güldürdü sahiden.

 2. blank

  guest

  bu reklamları derleyen yazardan haber alınamıyor:)

 3. blank

  betül

  hahah her şey iyi de o ege baldan ne istedin be yazar, doritosu izleyip atraksiyonlara giren gençlerden,albeniyi izleyip youtube’da coverlar yükleyen kızlardan,Harranlı Emine ile gurur duyup, bir tık ile kendini 20 yıl ileri atabilceğini sanan bu reklam filmiyle aşka gelmiş halktan ne istedin? yatacak yerin yok valla, sokağa filanda çıkma, böyle çıplak gerçekçiliğe hazır değiliz.

 4. blank

  Merve Kurtuluş

  eti gofreti harika bi seridir ya. yok artık size =/