blank

İlk film çok güzel çünkü Türkler tarafından çekilmedi. İlk film çok güzel çünkü Türk yöneticilerin onayından geçmedi. İlk film çok güzel çünkü kültürel egolar ve bin yıldır süre gelen toplumsal kompleksler bu filmde kendine yer bulamadı. İlk fim çok güzel, çünkü ilk film bir sanat eseri.

İkinci filmin  neden çok kötü olduğunu ise anlatmaya ne kalem yeter ne kağıt. Bu yüzden gözlerimizi kapatıp yaptığımız işi ve onu nasıl yaptığımızı düşünmek, her geçen gün daha da geriye gittiğine inandığım iletişim sektörümüz için üretim yapan ve bu üretimi onaylayan ehli keyif Anadolu insanımızın bugünlere -yani üretmeyi tüketime nasıl tercih ettiğini/ettirildiğini sorgulamamız gerek.

Herkesin dediği gibi, ”kültürümüz batılı kaynaklar/medya/basın/okullar ya da birtakım dış mihraklar tarafından yozlaştırılıyor, yok ediliyor. Laf! Yok öyle bir şey!

Yozlaşan kültür değil be kardeşim… Yozlaşan, Anadolu insanın özgürce düşünebilme yetisi! Bunu kaybettiğimiz an zaten bu topraklar üstünde yaşayan hiçbir norm, hiçbir değer kendine yaşam alanı bulamayacak. Kültür mültür kalmayacak.

Kaybeden geleceğimiz, kazanan ise Rihanna!

Watchtower Türkiye

vimeo.com/108018156

Rihanna’lı Türkiye Tanıtım Filmi

Leave a Reply

1 comment

  1. blank

    Levent

    Watchtower’ı izlemeye doyamazken bizim reklam filmini atlatarak izleme kafası !!