blank

Malumunuz Anneler Günü geldi çattı. ‘Şöyle güzel bir iş patlatsak da sosyal medyada ‘share’ manyağı olsak, hadi bakalım inşallah’ diyen reklamcıların ve reklamverenlerin harekete geçtiği günleri yaşamaktayız.

En diplerdeki o duygusal damarlara ulaşmak için tüm riskleri göze alan firmalar ve garibim reklamcılar, her sene olduğu gibi bu sene de bolca eleştiriyi ve bolca küfrü fazlasıyla hak ediyorlar.

Öncelikle Beko’nun reklamından başlayalım. Senin neyin be Beko’cum bu tarz atraksiyonlar? Ne gerek vardı şimdi böyle şeylere? Zaten yaptığın bu fikir, sikimsonik şekillerde defalarca kez yapıldı… Sosyal ağlarda paylaşım rekorları kırma hayalleri kurarken fazla mı feyz aldınız acaba Profilo’dan? Ama canım sizler çok Profilo durmuşsunuz benden söylemesi…

BEKO ANNELER GÜNÜ REKLAMI

Gelelim Teknosa’nın o meşhur filmine. İnternet fenomenlerimiz sağolsun izlemeyen kalmadı sayelerinde bu filmi. Uygulama da fikir de çok güzel. Bir teknoloji perakendecisinin duygu olarak bu tonlara inmesi epeyce zordur, sırf bu yüzden bir alkışı hak ediyor Teknosa. Yalnız, lakin, ama ve fakat; yapacağınız semiyotiği yerim ben! Yapıldı canım bu kafalar. Kim yaptı? Çatır çatır İstanblue yaptı. Şehrin Ta Kendisi işiyle ödülleri de topladı. Markalar ve filmler farklı olsa da; uygulama ve o çıkış noktası bariz aynı.

Özetle İstanblue işinden feyz alınmış gibi duran Teknosa Anneler Günü filmini, Beko’nun birkaç tık üzerinde tutmamızda fayda var tabii.

Teknosa Anneler Günü Reklamı – Son Teknoloji Anneler

(İstanblue – Şehrin Ta Kendisi)

Son olarak, bu ülkede Anneler Günü reklamı yapılacaksa bunu en iyi Profilo yapar diyor ve sözü ağır abimiz Profilo’ya bırakıyorum. Diğerlerine ise nice nice feyzingler…

Leave a Reply

4 comments

 1. blank

  cerenimo

  Teknosa filmine sanki fazlama yükledin be Senior? Ama her şeyden öte İstanblue konusunda katılmıyor da değilim sana. Yine farkını koydun ortaya bu arada muck 🙂

 2. blank

  nealakasıvar

  baba seni kafalar başka ya. rafineri demisin yoksa sen?

 3. blank
 4. blank

  kujeste

  artık iyice kıraathane sohbeti, futbol yorumu kalitesine geldi demek yazılar.
  ayrıca profilo’nun R&B müzikli korkunç reklamı ve über irite edici yavrum laykettim işlerini düşününce nereye varılmak istenmiş anlamadım.