Youtube’da Çok İzlenen Video’lardan Esinlenmece: Olmadı Metlife!

blank

Arkadaşlar formül basit: Youtube’a gir, çok izlenen video’ları izle ve gelen brief doğrultusunda uygun bulduğun fenomen ya da fenomen olma potansiyeli bulunan bir video’yu reklam niyetine müşterine çak!

Öncelikle şunu bir izleyin: (Video ingilizce olsa da özetle basketbolun içindeki belli başlı özgün karakterleri anlatıyor. İzlenme sayısı: 26 milyon küsür.)

Sonra ise Bilyoner’in evvel zaman içinde yaptığı reklam filmlerini hatırlayın. Hani; Bankocular, Son Maçtan Yatanlar ve Ballılar olarak 3 tane neşeli film vardı. Hatırlayamalar şuradan hatırlayabilirler: Bilyoner.com Reklamları

Yukarıdaki video’yu (-ki zaten fikir direkt olarak buradan alınmış) ve Bilyoner’in işlerini gördükten sonra ise Metlife’ın Basketbolun Gizli Kahramanları adıyla başlattığı kampanya size hiç de masum gelemeyecek. Çok ağır laflar edip çoğu kişinin kalbini kırabilecek düzeyde bir nutuk çekebilecek olsam da vitesi biraz düşürerek takdiri size bırakıyorum. Yurtdışından aşırdıkları fikirleri çeşitli mortingen şıtrayzelerle bize kitleyenlere karşı müsamaha gösterecek halimiz yok.

Her neyse; aferin çocuklar, efsane çakmışsınız!

Ajans: Güzel Sanatlar

Marka: Metlife

1. Film: Çenesi Çalışanlar

2. Film: Sakatlanmasaydım Profesyoneldim’ciler

3. Film: Çift Pota Yapalım’cılar

(Sözün özü, Fikirçok.net’te dillendirilen hiçbir iddia; iftira atmak ya da ajansların itibarlarına gölge düşürmek amacıyla değil basın özürlüğü nezdinde ve haberin yayılma-duyurulma ilkeleri çerçevesinde, farklı kaynaklardan gelen bilgilerin halka duyurulması amacının dışında bir amaca hizmet etmemektedir. Var olan bir vakanın duyurulması görevini üstlenmekteyiz. Kurumların itibalarını zedelemeye yönelik herhangi bir amacımız olmadığı gibi Fikirçok.net dışında paylaşılan hiçbir yorum ve yazı bizi bağlamaz.)

Leave a Reply