Kıymetli Fikirçok.net okuyucuları,

Değerli bir takipçimizin ricası üzerine bize attığı mesajı aynen yayımlama kararı aldık. Poligon reklam ajansı çalışanlarının yaşadığı mağduriyeti, kurucularının takındığı kabul edilemez tavrı ve ortadaki haksızlığı duyurma amacıyla bu paylaşımı yapmayı bir görev olarak görüyoruz. Umarız, mağdur edilen kişiler haklarını alabilir ve yaşadıkları travmadan bir an önce kurtulur.

*Mesaj sahibinin talebi üzere kaynağımızı gizli tutuyoruz.

Saygılarımızla.

Fikirçok.net İç Hatlar Servisi


Merhaba,

Poligon reklam ajansında çalışan 8 kişilik dijital reklam ekibiydik. Yaşadığımız ağır süreçlerin bir kısmını anlatmak istiyorum. Eylül ayında her birimiz ihtar vererek şirketle olan bağımızı paramızı alamadığımız için sonlandırdık.

Bu ajans; Gila Franses denen Güzel Sanatlar’da yıllarını geçirmiş, google’ladığınızda özgeçmişi hakkında fikir sahibi olabileceğiniz, kime sorsanız hakkında “aa tanırım ve iyi bilirim” dedikleri bir kadının. Ortağı ise adı sürekli skandallarla ve biraz daha iyi bakarsanız adının sıklıkla dolandırıcılıkla anılmış olduğunu görebileceğiniz Alinur Velidedeoğlu‘nun ajansı: Poligon

Ajans diyorum ama ajans demeye bin şahit.

Yaklaşık 15 kişinin çalıştığı yerde su içmek için ne bir sebil,
ne bir steril mutfak,
ne bir klima,
bir ofiste bulunması gereken temel malzemeleri (koltuk-masa) bile bulundurmayan, üstelik bu rezaletlere rağmen dünyayı ben yarattım egosunda dolaşan zavallı insanların ajansı.

Kısacası merdiven altı işletmelerinde mülteci çalıştıranlarla hiç bir farklı olmayan bu insanlar, çalışanları için 1 TL’lik yatırım yapmadan herkesi sömürmeye çalışıyor. En çok da bunun duyulmasını istiyorum. Bu yazının okunmasını istiyorum ki başkaları bizim düştüğümüz hataya düşmesin.

Bu ajansta 1 yıla yakın (daha az çalışanlar, geldiğinin 2.günü akıllılık yapıp kaçanlar da oldu.) inanılmaz mobbing’lere maruz kalarak çalıştık. Gerek patron-marka ekibi ile birlikte bu mobbing’i ekonomik çıkarları uğruna yaptı, gerekse akıl sağlığının gerçekten bozulduğunu düşündüğümüz Alinur Velidedeoğlu tarafından ağır bir baskıya maruz kaldık.

Fıkra gibi olsa da ajans patronlarımızdan Gila Franses Temmuz ayında “karnım ağrıyor” diyerek ajanstan ayrıldı ve bir daha ona ulaşan olmadı. Doğru okudunuz tam bir korkak gibi ajansını terk eden bir patron da gördük. Ağustos ayında şirket hesaplarının boşaltıldığı konuşulmaya başlandı.

Bir diğer ortak Alinur Velidedeoğlu ise çürümüş ve kokuşmuş egosunu tatmin edebilmek için geldi, bayram öncesi tüm ekibinin ödenmeyen maaşlarını bilmesine rağmen kimseye keyfi olarak bir ödeme yapmadı. Bayramda herkesin ihtiyaçları olduğunu Gila’nın (Ortağının) kaçması nedeniyle para beklediğimizi söylememize rağmen “ben zaten bu bayramı saçma buluyorum ödeme falan yok şu an” diye anlamsız, manasız cevaplarla herkesi oyalamayı sürdürdü.

Kaçan ortağı, ajansın banka hesaplarını boşaltmışken, Alinur Velidedeoğlu ajansa gelip (kendisine ortak demeye utanıyorum) kimseyi muhatap almadan, üstelik iş kanuna göre kovmaya bile tenezzül etmeden ekibin 2 aylık maaşlarını ödemedi.

Gayet doğal hakkı olarak maaşlarını soran personellere ise; benim de ödemelerim var diyebilecek utanmazlıkta cevapları ile özellikle insanları tahrik etmekle uğraşıp kendisini mağdur duruma düşürecek her türlü numarayı koskaca bir adam yaptı. (Neyse ki utanmaz cevapları karşısında herkes saygılı ve soğuk kanlı davranarak haklarını hukuki yollardan aramaya karar verdi. İnanın katlanması çok zor bir süreçti.)

Sektördeki yeri bir yana yaşına başına yakışmayacak hareketlerle insanların sabrı ile özellikle oynadı.

Sigortasız onlarca kişiyi çalıştırdı ve devam ettiğine eminim.

Herkes bilsin istiyorum ki basında, cemiyette anılanın aksine Alinur Velidedeoğlu bir korkaktır.
Ortak olduğu şirketin sorumluluğunu sadece işine gelmediği için bilerek almamaktadır. Bir sürü insanı keyfi olarak mağdur etmiştir, hak edişlerini vermemiştir. Bu süre içerisinde ise çalıştırmaya devam etmiştir. Oysa Amerikaya olan uçak biletleri şirket hesabından yıl boyu bizim çalışmalarımızla ödeniyordu. Ortağının kendisini dolandırmış olması çalışanlarının sorunu değildir. Alinur Velidedeoğlu’nun sorunudur.

Şirketin iflasını da vermeyerek herkesi zor durumda bırakmayı sürdürmektedir.

Kendisine akıl fikir diliyorum, benim için onunla tanışmak boşa yaşanmış bir hayatın vücut bulmuş şekliydi. Bu mesajın ilgili yerlere ulaşmasını temenni ediyor ve teşekkürler sunuyorum.

Leave a Reply

18 comments

 1. blank

  Fırat Özbudak

  Bir Poligon Reklam Ajansı çalışanı ve tüm bu yaşananların şahidi olarak söyleyebilirim ki bu yazı inanılmaz yalanlarla dolu. Özellikle bunu yazanın Mobbing diyebilmesine inanamadım. Burada çalıştıkları süre boyunca tüm diijital ekip kafalarına göre işe gelip gitti. Bazen öğlen geldi, bazen hiç gelmedi. Şimdi arkasından konuştukları Gila Franses çifte standart yaparak onları korudu. patron gibi takılıp, mobbing yapıldı diyen ve haksızlıktan hukuksuzluktan bahseden bu insanlar, işten ayrılırken meslekten aforoz edilmeyi hak edecek şeyler yaptılar.

  İşten ayrıldıktan müşterilerin sosyal medya hesaplarından, müşteri tarafındaki ve ajanstaki herkesin yöneticiliklerini kaldıracak kadar pisleşebilecek insanlardan bahsediyoruz burada. Birlikte çalıştıkları diğer çalışanların işine zarar vermek, müşterileri mağdur etmek gibi şeyleri düşünmediler bile.

  Zaten biraz iş dünyasında deneyimi olanlar, çocuk gibi yazılmış bu yazının sahibinin seviyesini anlayacaktır. Sektörden kesinlikle arındırılması gereken bu insanlara lütfen itibar etmeyin. Ajansın diğer bütün çalışanları neler yaşandığının birebir şahidi ve burada yazanların bir çoğunun gerçekle alakası yok.

  -3
  • blank

   Anonim

   8 kişi mağdur olmuşuz, bazılarımız sigortasız çalıştırılmış. Sen de maaşını alamamışsın. Neden yalanlıyorsun?Haklı olsalardı arabulucu görüşmesine gelirlerdi. Bizimle resmen dalga geçildi gidin dava açın anca alırsınız paranızı diye. Ödenmemiş maaşlarımızı alabilmek için sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Sana da orda mutluluklar diliyorum Fırat kardeşim.

 2. blank

  Reklam stratejilerimizi değiştirmenin zamanı geldi . Yeni bakış açılarını duymak ve site isminiz çok akılda kalıcı ve çok farklı olmuş 🙂

  -1
 3. blank

  Ebru Boz

  Ben de eski bir Poligon çalışanıyım ve burada bahsi geçen dijital ekiple birlikte çalıştım. Bu yazı tamamen kişisel bir nefretle, karalama, çamur atıp iz bırakma amacıyla yazılmış. Asıl mobbing, şimdi kurbanı oynayan bu dijital ekip tarafından bana uygulandı ve benim işimi kaybetmeme yol açtılar. Birlikte çalıştığımız süre boyunca neredeyse her markadan ajansa şikayet geldi ve bu ekiple çalışmak istemediklerini söylediler. Başka bir ajansta kırk kere kovulmaları gereken bu ekip 1 yıldan fazla süre iş yapmadan hatta ajansa gelmeden maaşlarını günü gününe aldılar. Şimdi gelip buraya yazdıklarını hayretle okudum. İş ahlakının gerektirdiği aslında bu insanların isimlerini ifşa edip, başka hiçbir ajansın bu ekipten zarar görmemesini sağlamak ama bunu yapmak bana düşmez.

  -1
  • blank

   poligonzede2

   Yukarıdaki arkadaşa cevap vermeden önce, beni en çok şaşırtan sen olduğun için önce sana yazmak istedim sevgili stajyer;
   -ben de senin ismini ifşa etmeyeyim-
   İçerideki işleyişden, işlerden, markalardan ve markalardaki muhattap olduğumuz kişilerden bir habersin. Hangi marka ile iletişimdeydin de markaların bizden şikayetçi olduğu kaanatine vardın? 🙂

   İş yapmayıp ajansa bile gelmeyip kısmına gelirsek: Yine hiçbir şeyden haberi olmayan bu stajyer arkadaşımız laf etmiş. 🙂 Belli ki ona birileri yazdırmış bu normal hayatta kuramayacağı cümleleri. Senin ajansa gelip gittiğin saatler dışında bizim kaç gece sabahladığımız, kaç konkura 2 günde hazırladığımızdan ne haberin var acaba? Hangi işleri ne zaman ve nasıl yaptığımızdan; ajansa geldiğimiz saat öncesi nerede olduğumuzdan (burada bu parantezi açmak zorundayım Gila Franses müşterilerine o kadar tapıyordu ki biz toplantılara gitmekten helak olduk bu süre içinde) Bu stajyer arkadaşımıza hesap vermeyi unutmuşuz ama pardon 🙂
   Mobingle işten attılar beni demiş. Seni aylarca yeteneksizliğine rağmen yanımızda bir şeyler öğrensin de ona da marka veririz diyerek tutanda kabahat. Mobing dediği şey: kendisine en baştan işleri anlatmamız, aylar geçmesine rağmen mail bile yazamıyorken göndereceği maile kadar yardımcı olmamızdır. Takdir edersniz ki bir stajyerde aylar geçmesine rağmen bir ışık görmüyorsanız ve işlerinizi kolaylaştırmak yerine zorlaştırıyorsa onunla yolları ayırmaya karar verirsiniz. Kendisi sanırım bunu hazmedemeyip gelmiş buraya ahkam kesiyor. Bizden öğrendiği şeylerle hala iş yapabiliyor, orası da ayrı bir ironi.
   Sana hayatta başarılar diliyorum.

 4. blank

  Poligonzede

  Merhaba Fırat,
  Alinur Velidedeoğlu adına, maaş pazarlığı yapan bir çalışan olarak bunları yazıyorsun sanırım.

  Bir sonraki yorumlarda dilersen insanların alamadığı maaşlarla ilgili whatsapp’tan amatörce nasıl pazarlık yaptığının screenshot’larını da buraya bırakabilirim.

  Kendi maaşını da alamamış bir çalışanın, diğer çalışana yaptığı en mide bulandırıcı hareket bu olabilir herhalde.

  Orada hala ne yaptığını da, senin iş ahlakını da gayet güzel açıklıyor.

  Bunlar açılacak davalarda da herkesin karşısına çıkacak bilginiz olsun.

  30 yaşındaki acınası stajyeri group head olarak göstererek mi ekmenizin peşinde koşuyorsunuz?

  Yoksa markaların şifrelerini bile devralamayacak bilgisizlikte bu işe girişerek mi bir şeyler yapacağınızı sanıyorsunuz?

  Şimdi senin ağzından çıkanları buraya bırakıyorum;

  Eylül’ün 5’inde ben burdan ayrılacağım, 1 gün daha gelmem diyen insan mı Poligon’un avukatı kesiliyor?

  Alinur kadar vicdansız ve insafsız bir insan görmediğini çok değil 1 ay önce söylüyordun.

  Tazminatın ve 3 aylık alacağın olmasa yüzüne tüküreceğini söyleyen de sendin.

  Yüzyüze konuşmaya odasına girersem dayanamam döverim diyen de sendin.

  Maaşının 4’te 1’ini binbir evrak imzalayıp alan biri olarak mı yazıyorsun şimdi bunları?

  12 yıllık çalışanına bile ihanet ettiğini söyleyen sen değil misin?

  Kimse kafasına göre iş yapmadı. Gila’nın ekibin evden çalışması ve ahır gibi ofis koşulları ile ilgili elbet bilgisi var. Hepsinin maili bile var, sen neye dayanarak konuşuyorsun? Zaten iyi ki gelmediniz diyen bir insandın bunu da mı inkar edeceksin?

  Gila’nın çifte standartlarına gelince bu patronunla senin sorunun. Keşke Gila kaçmadan önce onunla konuşabilseydin. Bunun ajans içerisindeki ekiple ne alakası var anlamak mümkün değil.

  Yazdıkların kıskanç bir çalışanın fantezi dünyasından öteye geçemiyor. Kazancın ne merak ediyoruz.

  Zaten kim, hangi yüzle? maaşını alamamış ve bunu hukuk karşısında da ispat etmiş (Haklarını hukuksal yoldan) arayacak kişilerin karşısında böyle bir yorum yapabilir anlamak çok zor.

  8 kişiden 3 kişi sigortasız çalıştı bunu da mı savunacaksın?

  Alinur Velidedeoğlu seni iyi tembihlemiş, size onunla çıktığınız yolda başarılar.

  Madem bu kadar harika bir yerdi Poligon ve 8 kişi tü kakaydı
  keşke arabulucu avukata kadar gelip, zahmet edip Poligon bu haklılığını ispat etseydi.

  Korkunç karakterlerle karşı karşıyayız maalesef.

  Tüm bunları 8 kişi adına buraya bırakıyorum.
  Zaten yazı, hak edişlerini alamayım bu mobbinge maruz kalan herkesi temsil ediyor.

  • blank

   Fırat Özbudak

   Lamı cimi yok. Ajansa gelmediniz, çalışırken bütün müşterilerden şikayet geldi ve işten çıkarken müşterilerin hesaplarına zarar verdiniz. Şimdi kalkmış hiç söylemediğim laflarla yalan söyleyip burda da belaltı oynamaya devam ediyorsunuz.

   Yaşlı kadınları dolandıran çeteler gibi çöktünüz gilanın üstüne. Ajansa beceriksiz eş-dostları yerleştirdiniz, 5 markaya 7 kişi sefa sürdünüz. Araba kiranızdan kahvelerinize kadar her şeyi ajansa ödettiniz. Muhtemelen bu kolay hayat ve dolandırıcılığınız bozuldu diye bütün bu öfkeniz de.

   Gila kaçtıktan sonra maaşımı ben de sizin gibi alamadım ama işime gelip çalışarak müşterileri mağdur etmedim. Sizin hiç haberinizin olmadığı “profesyonel iş ahlakı” bunu gerektirir.

   Siz de işe gelseydiniz alacaklarınızı alırdınız. Bunu ben size açık açık söyledim de. işe gelin alacaksınız dedim ki biz ajansa gelenler alacaklarımızı aldık.

   Kendi resimlerine hayranlığından ve kıskanılacak biri olduğun rüyasından uyanmadığın sürece bu tür başarısızlıkları hayatta daha çok yaşayacaksın.

   Elindeki gerçekler mağduriyetini desteklemeye yetmediği için yeni yalanlar uydurabilirsin. Başkalarının arkasından küfürler ettiğimi felan…

 5. blank

  osman durum

  10 yıllık Poligon Reklam Ajansı çalışanıyım
  Gila Franses’in kaçtığı doğrudur.
  Gila Franses bizleri “digital ekip dışında gerçek emekçiler olan bizleri sadece ”
  mağdur etmiştir ancak
  Gila franses in kaçmasına ne sebep olmuştur derseniz
  Bu mektubu yazabilecek kadar arsız ve utanmaz olan
  digital ekip sebep olmuştur diye özetleyebiliriz…

  Ajansta hizmet verdiğimiz markalarımızla her şey yolunda iken
  Ajansın digital dünyaya açılması ve büyüme hedefi ile tanıştığı
  Bu digital ekip başkanı ve yanında getirdiği ve bu mektubu yazan elemanları
  Sorumsuzlukları ile markalarda memnuniyetsizlikler oluşmasına neden olmuş
  Digital ekibin hatalarını düzeltmek için yapılan harcamalar, fütursuzca yaptıkları masraflar,
  Gila Franses i ikna edip aldırdıkları bilgisayarlardan, tripod a kadar ekstra demirbaşlar
  Ofise gelmeyip her gün gece gündüz oturup yiyip içtikleri cafe-restoran bedellerini ajansa fatura ettirmeleri,
  Ailelerine yaptıkları ziyaretlerin taksi faturalarını bile ajanstan alabilecek seviyedeki karakterler
  Ve iş yapmamak için sürekli gereksiz alınan eleman masrafları
  Ve tabii Gila Franses in de bu digital ekibe güvenip her isteklerini yerine getirmesi
  Bu olayın yaşanmasına neden olmuştur.

  Benim 10 yılım benim gibi etik, ahlak kurallarına uyarak gece-gündüz çalışan
  Arkadaşlarımın da minimum 5-6 yıllık emekleri Gila franses tarafından çöp olduğu
  Tek gerçektir. Buna sebep olanlarda Gila Franses ile bu digitaldeki kişilerdir.
  Artık Poligon ajans diye bir yer yok çünkü tek sahibi olan Gila Franses yok

  Bizim işlerimize güvenen, bizim etik ahlak kurallarına göre çalıştığımızı gören
  Markalarımız ve yeni bir şirket ile çok yakında yepyeni bir oluşumla
  biz yolumuza devam edeceğiz

  Madem ki bu mektubu yalan yanlış yazıp bu siteye gönderiyorlar
  ismleri yazabiliyorlar
  Yürekli olsunlar ve kendi isimlerini de buraya yazsınlar kim bu digital ekipte çalışanlar?

  Poligon Dilital Ekipte kimler mi çalışıyordu?
  Mesut Karakaş – Elif Batan Türkeş – Enes Türkeş – Kübra Güldü – Sena Diren – Emre Vardar – Fatma Kurnaz

  -2
  • blank

   Anonim

   Sigortasız çalıştırılanları da yazsaydın.

  • blank

   Poligonrezaleti

   İsimleri yazman aşırı mucit bir olay olmuş OSMAN DURUM. Eksik yazmışsın.

   Sigortası başlamadığı için aynı hafta ayrılan Burak’ı unutmuşsun.
   Yine sigortasız çalışan Büşra Ahlatçı’yı da unutmuşsun.

   Şimdi okuyanlar da size anlam veremiyordur neci bunlar diye?

   Çok normal patrondan çok patroncu olunca böyle oluyor arkadaşlar, sevgili okurlar.

   Hak edişini alamayan 8 çalışan patronu hedef alırken, patronun 3 küçük yaveri kendi gibi çalışanı hedef alacak saçmalıklarla suyu bulandırıyor.

   Bu arada iş ahlakını senden öğrenmeyeceğiz herhalde çünkü biz senin gibi maaşımı verin diye kapıları yumruklamadık. İnsan gibi noter’e gidip ihtarımızı gönderdik.

   Aradaki farkı anlayabiliyor musun bilmiyorum.

   Davaya konu olacak şirketin avukatı kesildiğinize göre sizi mi muhatap almamız gerekir? Avukatlarımız sizleri mi arasın?

   Ona göre bilgi verin çünkü biz muhatap bulamıyoruz?

   • blank

    özge

    Belgin hanım nereler de acaba yeni açtığınız ajansta mı seste vermiyor.

   • blank

    Sedat

    Belgin sarı nerelerde Gila’nın kankası

 6. blank

  Sigortasız Çalışan

  Keşke Bu Dijital Ekip yazdığınız kadar kötü ve başarısız olsaydı…

  Öncelikle Poligon’da sigortasız çalıştırılmış biri olarak yazıyorum. İşe girdiğim tarihten ayrıldığım tarihe kadar yetkili kimse iş sözleşmesi, sigorta evrağı vs istemedi yapılmadı. (Evraklarımı dijital ekibimizin başında ki arkadaşımız ile sürekli iletmeme rağmen,şirket umursamadı)

  Gila’nın kaçtığı dönemde herkesi mağdur etmiş ve ajans tarafından hiçbir açıklama yapılmadan aynı zamanda paramızı almadan yine de çalışmaya devam ettik. Evden çalışma sürecimiz de ise ofiste harcadığım enerjiden daha fazlasını harcayarak çalıştım. Her türlü kanıtı mevcut.

  Şuan hala orada çalışan ve buraya gelip bütün herşey sizin suçunuz diyen arkadaşlara birşey sormak istiyorum… Bütün yaşanan süreçleri bilmenize rağmen bu savunmaları maaşınız yüzde kaçına karşılık yazıyorsunuz?

 7. blank

  PoligonCA

  Bu Ajansın Tüm markalarını kaybetmesinin nedeni Alinur Velidedeoğludur. Dijital ekip 8 ay da 13 Marka almış yükseltmiş sunum proje ve stratejiler ile kendini göstermiştir. 3 ayda bir ajansa köfte yemeye gelip Gila Fransesin kaçmasına neden olan baskıcı sorumlu kişi Alinur Velidedeoğludur. Sonrasında Bayramda dahi kimseye birşey söylenmeden maaşlar verilmemiştir 2 bucuk ay. Dijital ekibin ayrılması ile Markalar tek tek ayrılmaya başlamıştır. Alinur Velidedeoğlunun ben PRESİDENTim beni cc’lere ekleyin diye markalara attığı mailleri hiç bir marka iplememiştir. Osman Durum matbaa çalışanları kadar yeteneğin yok. Büyük 2 marka, artık bu arkadaş tasarım yapacaksa biz ayrılıyoruz feshediyoruz dediler Gilaya daha seni nereye kadar savunacaktık ? Dijital ekip senin yapamadığın tüm işleri yaptı o kadarki artık iş yapmıyordun yatmaktan. 10 sene Gila fransesin vicdanı ile orda başkasının hakkını Gasp ettin. Fırat sana gerçekten sözüm yok. Buradan ayrılırsanız Hiç bir yerde iş bulamayacak olmanız ise sizin kabus dolu gerçeğiniz. Benim stajer olarak işe aldığım 4 ay eğitim verdiğimiz ve yeteneksizliğinden çıkartmak zorunda kaldığım stajeri markalara SM ekip lideri olarak tanıtan hala ajansın telefonlarını açmayan kimsenin ulaşamadığı bir kurumsunuz.

 8. blank

  Poligonrezaleti

  ARKADAŞLAR,
  BÜYÜK REKLAMCI ALİNURVELİDEDEOĞLU YİNE MÜTHİŞ REKLAMCILIĞINI KONUŞTURDU.

  YANINDA KALAN 3 KÜÇÜK ÇALIŞANINI BU POSTUN ALTINA SALARAK TÜÜÜMMMM GERÇEKLERİ BULANDIRMA ÇABALARINI TAKDİR EDİYORUM. (YİNE EPEY DÜŞÜNDÜ HERALDE BUNUN İÇİN)

  BÜYÜK İHTİMAL HERKESİN KAFASINI KARIŞTIRMAYI AMAÇLIYOR VE ÇOK NORMAL KARIŞTIRABİLİR.

  YAZIYI VE YORUMLARI OKURSANIZ BU İŞTEN MAĞDUR AYRILANLARIN HAKLI SAVUNMALARINI GERÇEKTEN AYIRT EDEBİLMEK ÇOK BASİT.

  GERİYE KALAN YORUMLARSA BU KONUDA HİÇ BİR VAZİFESİ OLMADAN MALUM KİŞİNİN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPAN KİMSELERDİR.

  ZATEN YAZDIKLARININ HEPSİ BİREYSEL KISKANÇLIKTAN ÖTE GİTMİYOR.

  BİZ MAAŞ DİYORUZ, ONLAR ÇAY ÇORBA DİYOR.

  BİZİM PROBLEMİMİZ AJANS İÇERİSİNDEKİ DİĞER BİR EKİP DEĞİLDİR. (GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ ÇOCUKÇA GEREKÇELERLE BİZ ONLARIN PROBLEMİ OLSAK DA) AJANSTAN HAK EDİŞLERİMİZİ ALABİLMEKTİR.

  KONU YARGIDADIR. TÜM İSPATLARI MEVCUTTUR. YAŞANAN MAĞDURİYETİ DUYURMAMIZ EN DOĞAL HAKKIMIZDIR. GOCUNMAYIN BUNDAN BU KADAR.

  PARAZİT YORUMLARLA KONULARI SAPTIRMAYA GEREK YOKTUR.

  SÖYLEDİĞİM GİBİ SU BULANMASIN ARKADAŞLAR.

  POLİGONDAN ALINAMAYAN MAAŞLARIMIZI İSTİYORUZ.

  DEDİKODU İÇİN BURADA DEĞİLİZ.

  MUHATTABIMIZ DA POLİGON VE KALAN ORTAK ALİNUR VELİDEDEOĞLU’DUR.
  ORADA ÇALIŞAN STATÜSÜNDEKİ KİŞİLER DEĞİL.

 9. blank

  Ömer

  Ajans adı altında mülteci çalıştırıyorlar harbiden bende böyle bir ajans diye kendini adlandırdığı firmadan geçtim benim de alacaklarım ve sigortasız çalıştırma ile alakalı bir geçmişim var. İhtarname vs. çekilse de alacaklarımı alamadım. İlgili ajans ile alakalı yazımı da bloğumda paylaştım.

  http://omer.gen.tr/blog/pane-ajans/

 10. blank
 11. blank

  Burası gerçekten savaş alanına dönmüş.
  Haberi yalanlayanlar, doğrulayanlar…
  Ama bu yazı benim için tatmin edicidir. Bu şekilde çalışma ortamları gerçekten mevcut ve hiçkimse bu şartları kabul ederek çalışmak zorunda değil.