blank

Yayınlandığı vakitlerde pek bi’ sevilen, pek bi’ hoşa giden bir seriydi bu. Publicis Bold Türkiye tarafından D&R için yapılmış şakalar, komiklikler içeren böyle neşeli, tatlı bir seri…

İyi de kameranın kadrajına kadar mı çaktınız şu işi? Aklın yolu birdir savunması yapılabilir, bizim haberimiz yoktu, ehhe, öhööö gibi tepkiler de verilebilir ama olmadı be kardeşim, olmadı be Publicis…

D&R ya da Publicis imiş, sektörmüş, şirin görünmekmiş falan bunlar umrumuzda mı? Elbette değil. Herkes akıllı olsun yeter!

Fikircok.net’in kıymetini bilelim. Lütfen 🙂

İŞİN ORJİNALİ: 

AJANS: TAXİ TORONTO / 2012

İŞİN ”TÜRKİYE VERSİYONU”

AJANS: PUBLICIS BOLD / TÜRKİYE /2013 (1 sene dayabilmişler.)

 

Leave a Reply

3 comments

 1. blank

  elturco78

  birisinin şu ajanslara türkiyede interneti bir tek onların kullanmadığını söylemesi lazım, garipleri kandırmışlar bakın bu modem diye bir alet, türkiyede bir tek sizde var, bununla dünyanın öbür ucundaki insanlarla bile iletişim kurabilirsiniz, internet diye bir şey icat etmişler bununla yurtdışındaki işleri de anında görebilir ve hemen copy-paste yapabilirsiniz…bu modem denilen alet bir tek sizde olduğu için başkaları bu fikri sizin bulduğunuzu bile sanabilir diye bu safları kandırmışlar..

 2. blank

  Seray Çırak

  Türkiye’de interneti biz kullanıyoruz da, bu reklama onay veren Pazarlama ekibi ya da kişisinin bağlantısı yok mu yahu?! Nasıl benzeri olan bir projeye onay veriyorsun? Nasıl pazarlamacısın, dünyada olanı biteni takip etmiyorsun?! Ben bunları da merak ediyorum. Yani “Ajans kopyacı da, fikri araştırmadan onay verenin hiç mi suçu yok?”

 3. blank

  elturco78

  türkiyede pazarlamacı olmaktan kolay ne var, elinde bir diploma olması yeterli…