Silahlanmaya Karşı Harekete Geç!

Bizde ki Cumartesi Anneleri’nin bir versiyonu da Amerika’da var. Galatasaray Lisesi önünde her cumartesi gözaltında kaybolan yakınlarını, faili meçhul cinayetlere kurban giden evlatlarını anmakta olan anneler. Beyaz Saray önünde ise her pazartesi günü silah karşıtı anneler. Çünkü; Kinder yumurtalarını, yakar topu, Kırmızı Başlıklı Kız’ı çocuklar için zararlı diye yasaklayan Amerikan hükümeti, aynı zamanda silah satışını serbest bırakıyor. Mom’s demand Action isimli bir sivil toplum örgütü silah satışlarının yasaklanması için uğraşıyor. Bunun için çok çarpıcı basın ilanları hazırlamışlar. Basın ilanlarının künyesi Grey Toronto’ya ait.

fotograf1

foto3

foto2

Bir de hatırlayacaksınız Facebook 10.yılı için en çok beğeniler fotoğraflarla bir look back videosu hazırlama fırsatı vermişti. Moms Demand Action bu uygulamayı silah fotoğrafları ve yorumlarla kullanmış. Dilerim ki bu çabalar sonuç verir.

Konuk Yazar: Buket Halıcı

Leave a Reply

1 comment

  1. blank

    evo

    Kayda değer iş.

    Silahı, basın ilanlarında, çocuklara tutturmayıp ( bilinçaltına verilebilecek yanlış komut kaygısı, klasik tasarımdan, ön planda silah kullanımından -negatif obje- kaçma isteği) grafiğe yedirebilirlerdi.

    Ama iş ve facebook ayağı güzelmiş. paylaşım için teşekkür.