Staj ve Stajyer Bulma Derdine Son Veren Girişim: Stajim.net

blank

Stajim.net’in büyümesi devam ediyor!

Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği 2. Sınıf Öğrencisi Elis Yılmaz ve Bilkent
Üniversitesi İşletme ve Bilgi Yönetimi 3.Sınıf Öğrencisi Emre Aykan tarafından 2014 Aralık ayının ortasında kurulmuş yeni bir internet girişimi olan Stajim.net, üniversite ve meslek lisesi öğrencilerinin kariyer planlarında önemli bir yer tutan staj ve MT programlarına yer veren; öğrencileri, staj programlarını araştırmak ve kendilerine uygun staj programını bulmanın zorluğundan kurtarmak amacıyla kurulan yeni ve dinamik bir ilan sitesi.

Stajyer arayan firmalar için kalifiye ve aradıkları pozisyonlara uygun stajyer adayını bulmak zor iken; öğrenciler için de staj programlarını araştırmanın ve uygun staj programını bulmanın kimi zaman karmaşık olduğunu düşünerek yola çıkan 2 girişimci, 6 milyondan fazla üniversite ve lise öğrencisinin olduğu ülkemizde bunun bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorlar. Stajyer ihtiyacının ve öğrenci sayısının sürekli arttığını göz önünde bulundurduğumuz zaman ise bunun sürdürülebilir ve başarıya ulaşacak bir proje olduğuna inandıklarını dile getiriyorlar.

stajim

İlanları üniversite ve lise stajları, MT (Management Training) programları, uzun ve kısa dönem olmak üzere beş farklı kategoride öğrencilere sunan siteye basit bir şekilde üye olabiliyorsunuz. Site aynı zamanda kendi staj deneyimlerinizi paylaşabildiğiniz, sizden önce başvurmak istediğiniz firmalarda staj yapan öğrencilerle iletişim kurarak bilgi alışverişinde bulunabildiğiniz ve bağlantılarınızı geliştirebileceğiniz bir sosyal platform.

Yayına gireli kısa bir süre olmasına rağmen hiçbir reklam mecrasını kullanmadan Facebook ve Twitter’da toplamda 30.000’den fazla kişi Stajim.net’i yakından takip ediyor. Açıldığı ilk gün 1.500 kişi tarafından ziyaret edilen siteyi bugün ayda 100.000’den fazla kişi ziyaret ediyor.  Sosyal medyada aylık 1.000.000’dan fazla gönderi erişimine ulaşarak şu anda bile öğrencilerin ilgisini çekmeyi hızlı bir şekilde başarmış durumda. 5000’den fazla kayıtlı kullanıcıya ulaşan site sayesinde staja başlayan öğrenciler ve stajyer bulan şirketlerden geri dönüşler fazlasıyla olumlu.

Gelir modeli olarak şirketlerin verdikleri ilanlardan ve reklamlar gelir sağlayan site şu an hiç bir yatırımcıdan maddi destek almadan yollarına devam ediyor. Bir yatırım  bularak alt yapıyı geliştirmek isteyen 2girişimci, Stajim.net’i klasik ilan sitelerinden daha farklı ve işlevsel bir noktaya konumladırarak dünya çapında kullanılabilen sosyal staj platformu haline getirmek istiyor.

İş hayatına girmek isteyen gençlerin ve yeni mezunların yaşadığı en büyük sıkıntı elbette ki kendilerine en uygun stajı bulabilmek. Fikirçok.net olarak, var olan bu önemli eksikliği gidermesi açısından Stajim.net’i destekliyor ve ortaya koydukları bu başarının devamını diliyoruz.

Leave a Reply

2 comments

  1. blank

    cansu

    staj olanaklarını artırırlarsa ve şirketler tarafından desteklenirlerse tercih sebebi olabilir diye düşünüyorum. Bu da site yetkililerin büyük firmalarla ortak projeler geliştirmesi anlamına geliyor ki bence aksi halde işleri çok zor, linkedin ve kariyernet gibi devler varken hele

  2. blank

    Ooops

    Yani büyük markaların staj ve yeni mezun programlarını paylaşmak yerine daha kilit pozisyonlar için yönlendirme yapsalar daha güzel olur. unilever in sitesine girip benim de bulabılecegım bırseyın dısında alternatıf sunarlarsa hepımız ıcın avantaj olur