blank

Öncelikle herkese merhaba,

Bugün yazımı, henüz izlediğim Tadım Reklam Filmi ile alakalı görüşlerimi sizlerle paylaşmak için yazıyorum. Rafineri tarafından hazırlanan bu reklam filminde iddialı ve ilgi çekici bir slogan kullanılmış.

Türkiye’nin En Büyük Sosyal Ağı” kampanya ismiyle yayına giren reklam filmi, son yıllarda sosyal mecralar için çokça kullandığımız; arkadaşlık isteği, takip etme, dürtme, trend topic olma, paylaşma ve beğenme gibi terimlerin, görsel olarak geçmişteki karşılıklarına gem vuruyor.

Oyunculuk, prodüksiyon, mekan seçimi vb çok güzel. Ancak reklamı asıl başarılı kılan en önemli kısım fikir! Tadım Kuruyemiş kültürünün,  belki de bugüne kadar birçoğumuzun fark edemediği ama hayatımızda önemli bir yerde olduğunun mesajı reklamda net biçimde verilmiş. Markanın önemi ve farkındalığı sağlanmış ve özellikle 24-54 yaş grubunda hedef tam 12’den vurulmuş.

Yalnız benim olumsuz yönde eleştireceğim bir nokta var ki bu önemli. Markanın dünyanın en büyük 2. arama motoru olan YouTube’da reklam videolarını sergileyebileceği bir kanala hala sahip olmaması! Bu da bize markanın yetkili, ajans ya da ajanslarının dijital iletişim kısmında yetersiz kaldığını gösteriyor. Umarım bu eksiği en kısa zamanda kapatıyor olurlar.

Bu yüzden reklamı size zar zor ulaştığım Rafineri reklam ajansının resmi YouTube hesabından izlettirebiliyorum. Diğer yayıncıların YouTube hesaplarında reklam filminin şu ana kadar 20 bin civarında izlendiğini görebilirsiniz. Tadım ve Rafineri’nin emek ve başarılarının, başkaları tarafından para kazanılmak için kullanılmasına tepkisiz kalmaları da çok ilginç.

Tadım’ın yeni reklam filmi akıllardan çıkmayacak bir iş olmuş. Reklamda emeği geçen herkese, bize eski güzel günleri hatırlattıkları için teşekkür ediyoruz.

Görüşmek üzere.

Burçin Türkmen

Leave a Reply

1 comment

  1. blank

    yasmin

    Harika film, harika konsept!