Türkler Los Angeles’ta projesi Kickstarter’da / 2.Los Angeles Türk Filmleri Festivali ”LATFF”

blank

Bilmiyorum duymayanınız var mı ama biz Türkler, Los Angeles’ta bir film festivali düzenliyoruz. Kulağa şaka gibi geliyor olabilir ama 2.si düzenlenen bir festival bu. Türkiye sinemasının batıdaki ve Amerika’daki bilinirliğini artırmak, genç yönetmenlerimize, sinemacılarımıza yeni kapılar açmak için bazı insanlar büyük emekler vererek bu organizasyonu oluşturmuşlar. Bizce çok da iyi etmişler.

Onursal başkanlığını Derviş Zaim’in yaptığı bu festival, ilk yılında oldukça güzel tepkiler almış durumda. Bu yıl ise festival komitesi dünyaca ünlü bağış platformu kickstarter. üzerinden bir kampanya başlatarak organizasyona destek arıyor. Malumunuz kickstarter gibi bir platformda, bu denli profesyonel bir kampanya nezdinde bizden birilerini görmek ise oldukça heyecan verici. Özellikle geleceği çok parlak olan ve yoluna emin adımlarla ilerleyen bir Türk film festivalinin bu platformda yer alması ise ayrıca güzel bir haber.

Hep konuşuruz neden bizlerden global bazda projeler çıkmıyor diye… Peki çıkınca destek veriyor muyuz?

Saygılar.

Projeye destek vermek için sadece 1 Dolar bağışta bulunmanız yeterli. Kampanya Sayfası

Los Angeles Türk Film Festivali: Festivalin Resmi Sitesi

Leave a Reply

2 comments

 1. blank

  Aykan Balık

  Öncelike Serhat kardeşime bu güzel yazısı için teşekkürler. Açıkçası ben bu projeyi çok önemsiyorum. Zira bizi yurt dışında tanıtan nadir etkiliklerden biri. Dahası kickstarter gibi herkesin takibinde olan bir platformda kendisinine yer arıyor. Bilmeyenleriniz varsa söyleyeyim, bu sene Oscara aday gösterilen filmlerden 3 tanesi kickstarter desteği almış projelerdi. Yani sözün özü, bu insanlara sahip çıkalım, hiç değilse paylaşalım, paylaştıralım.

 2. blank

  Selçuk Onur

  Fikir Üretebilmemiz İçin Öncelikle Bir Fikre Sahip Olmamız Gerekiyor.
  XXI. Yüzyıl İtibariyle Çağların Devlerinden Bir Tanesinde Başrol Oynamaktayız ve İşimiz Oldukça Zor. ‘Neden Mi?’ Diye Soracak Olursak Yüzyıllar Öncesinde Şu Anki Teknolojinin Yapamadıklarını Mısır Halkı, Komagene ve Daha Onlarcası Akıl Üstü Olaylara İmza Atmış ve Bizleri Yüzlerce Soru Çerçevesinden Binlerce Çelişkinin İçine Sürüklemiştir.
  Tam Olarak Anlatmak İstediğim ‘Şey’ Bir Öncülük, Önderlik Yapılmak İsteniyorsa; Geçmişte Yaşayıp Bugünden İlham Alıp Gelecekle İlgili Düşüncelerimizi Bağdaştırmalıyız Ki Küresel Çapta Başarılar Bizlerin Olsun.