“Uçan Kaykay” Gerçek mi Oluyor? (Geleceğe Dönüş 2)

blank

Uçan Kaykay

Yurdum insanının hiç de ilgisini çekmeyen toplumsal fonlama girişimi kickstarter.com bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bu seferki sürpriz ise Kaliforniyalı Kyle Doerksen‘den geldi. Haberimize geçmeden hemen hatırlatalım, kickstarter ile ilgili kapsamlı bir yazı dizisi hazılmaktayız, kısa sürede beğenilerinize sunacağız.

Bir zamanların efsane filmi Geleceğe Dönüş serisini herhalde hatırlamayanımız yoktur. Oradaki “uçan kaykay” adeta zihinlerdeki gelecek algısını şekillendirecek boyutlara ulaşmıştı. Öyle ki geleleceğin bu tip uçan aletlerden oluşacağını düşünmüştük. Yani o günler geldiğinde herhalde artık dört tekerlekli kaykaylara binip, tek ayağımızla da ittirmek zorunda kalmayacaktık . Şimdilik  o kadar da “gelecek” bir zamanda değiliz belki ve bu nedenle de şimdi bahsedeceğimiz kaykayımız halen tekerlekli ama bazı farklarla…

Tasarım ilhamını filmden de almış olsa, temelde elektrik motoru ile çalışan,  tek tekerlekli ve vucut haraketinize göre yön değiştiren bu yeni nesil kaykayın adı onewheel. Henüz uçan bir kaykay değil tabiki ama videoda göreceğiniz gibi sanki uçuyormuşçasına akıcı ve hiçbir güç gerektirmeden hızlanabiliyor. Videoyu lütfen sonuna kadar izleyin.

Son olarak henüz prototip aşamasında olan ve sizlerden destek bekleyen bu aletin fiyatına bir bakalım. Hem bu ürüne sahip olmak hem de bu girişimi desteklemek isterseniz 1199 dolar gibi bir ücreti gözden çıkarmalısınız. 100 bin dolarlık bir fon toplamak için yola çıkan girişim, daha şimdiden 600 üzerinde destekle 300 bin doları aşmış durumda. Daha fazla bilgi için buradan ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply