Cipso’dan alternatif mecralarda yaratıcı uygulamalar | Erkek Muhabbeti

blank
blank

Son zamanların en sağlam kampanyalarına imza atan Fritolay; Türkiye pazarına Doritos, Ruffles ve Lay’s gibi alt markalarıyla ambargosunu koymuş durumda bulunuyor.

Bu ambargonun altında kalanlar arasında sadece yerli üreticiler değil, zamanın ambargo kurallarını belirleyen Kraft ve alt markası Cipso da bulunmakta…

Ne zamandır sesi sedası çıkmayan, kendi köşesinden olan biteni izleyen Cipso; son zamanlarda yapılmış en güzel kampanyanlardan birine imza atarak bu sessizliğine son verdi.

Draftfcb tarafından Cipso için oluşturulan kampanyanın ana hedef kitlesini ise erkekler oluşturuyor ve bu bağlamda tüm konsept ‘erkek muhabbeti’ üzerine oturtulmuş durumda.

Kampanyanın ayakları yere o kadar sağlam basıyor ki sadece lafıyla bile hedef kitlesini yakalamayı başarıyor.

Gelelim asıl konumuza; ‘Erkek muhabbeti nereye gider bilinmez ama neyle iyi gideceğini biliyoruz.’

Böyle güzel bir lafınız varsa, reklam filmini de gayet yaratıcı ve farklı bir şekilde çekmişseniz; alternatif mecralarda da sırtınız yere gelmez arkadaş!

Cipso’nun da şu ana kadar sırtı yere gelmemiş olacak ki her markanın ‘ah şu futbol maçlarında nasıl reklamımı yaparım’ diye düşündüğü bir devirde oldukça güzel bir ürün yerleştirme fikri ile bizlerin ilgisini çoktan çekti bile.

Tribünlerdeki birkaç abinin eline tutuşturulan ve kameraya özenle çevrilmiş  paketleri, yayıncı kuruluş ile yapılan anlaşma gereği birkaç kez bize keyifli bir şekilde gösterildi.

Reklam denilince refleks olarak küfür eden yurdum insanı bile yaptığımız ufak çaplı araştırmaya göre beğenmiş bu uygulamayı. En azından babamın ilgisini fazlasıyla çektiler.

Kampanya, oturduğu iskeleti itibari ile daha nice yaratıcı uygulamaya ve fikre izin verecekmiş gibi duruyor.

Doğru yoldasın Cipso.

Leave a Reply

3 comments

 1. blank

  mervekurtulus

  fikri, metni, filmi çok beğendim ancak bi turlu adını koyamadığım bişi var bu reklamda. televizyonda iki kere izledim ve şimdi izlediğimde aldığım hazzı alamadım. hızlı mı geçiyor, oyuncuların sesleri mi az geliyor, neden böyle oluyor çözemedim gitti. ama well done!

 2. blank

  reklamcılıköğrencisi

  reklamı izlediğim anda yapan reklam ajansını araştırdım ve hem ders aldım hem de çok beğendim TEBRİKLER

 3. blank

  Senior Stajyer

  Temiz iş. Ben de çok beğenirim bu işi.