Tartışmasız şu zamana kadar gördüğüm en şerrefsiz reklamlardan biri. Millet hasta olmuş. OMG!’lar, Great!’ler Good copywriting!’ler havada uçuşuyor. Yahu sizin kalbinizi çiğneyip tükürdüler mi?

Bağış yap diyorsun, harika.

Çocuklar eğitim alamıyor diyorsun, mükemmel.

blank

Bi sakal at da okutalım. Belki aralarından biri adam olur dünyayı kurtarır diyorsan… İşte orada devrelerimi yakıyorsun.

Niye “belki bu çocuk kanseri tedavi edecekti, eğitim almadı bak nasıl da ölüyoruz” diyorsun? Bu çocuğa çıkar beklemeden yardım edemez misin? Seni yardım etmeye iten şey o çocuğun kendi hayatını kurtarması değil de senin hayatını kurtarması mı? Diyelim ki Belize’deki bütün çocuklara IQ testi yaptık. Test bu ya, hiç biri de “genius” çıkmadı. Paranı geri mi çekeceksin? O zaman kusura bakma şekerim, bunca yıllık hayvan severim ben böyle itlik görmedim.happy-man-looking-at-computer

“Paramı Liberty Foundation’a bağışlıyorum çünkü ben gavatın önde gideniyim. Sadece bana bir çıkar sunulursa insanlara yatırım yaparım.” Gerçekten harikasın little piece of shit. Kravatın da çok çirkin.

Anlatılmak istenen o değilmişmiş, öyle algılamamak lazımmışmış gibi cümleleri kabul etmiyorum. Bu cümleden başka bir anlam çıkmıyor çünkü.

Maalesef.

Leave a Reply